Zdroj: Deník„Na ustavujícím zastupitelstvu bychom měli jednat o rozdělení kompetencí. Pokryto máme prakticky celé spektrum problematiky řízení města,“ řekl po podpisu koaliční smlouvy lídr ANO a současný i budoucí primátor Jiří Anděl.

Ten by chtěl docílit toho, aby se zastupitelstvo nedělilo na koalici a opozici, ale aby spolupracovalo napříč politickým spektrem. „Vyzveme všechny subjekty v zastupitelstvu k nominacím, aby na následujícím jednání mohly být zvoleny výbory a komise,“ doplnil Anděl.

Kromě něj bude za ANO v radě města také náměstek Jan Skalický, Václav Němeček by měl mít jako náměstek na starosti prevenci kriminality a Jitka Flachsová by se měla věnovat sociální oblasti. Dalšími radními za ANO budou Jan Palička a Radek Kudrnáč.

Výsledky komunálních voleb v Děčíně.Zdroj: Deník

Za SPD budou v radě kromě neuvolněného náměstka pro vyloučené lokality působit také bývalý ředitel Ředitelství vodních cest a ČSPL Miroslav Šefara a Ivana Poschová, která by měla mít na starosti školství. „Kompetence musíme doladit. Ale čeká nás složitá situace z pohledu ekonomiky. Rádi bychom, aby pan Šefara spolupracoval s panem primátorem na ustání krizové situaci v energetice,“ řekl lídr SPD Jaroslav Foldyna.