Volební komise v jednotlivých obvodech, obcích a městech začínají sčítat hlasy vhozené do uren. Která strana posílí a která ztratí? Dostanou se do zastupitelstev nové strany? Jak to bude v Děčíně, jak v Rumburku, Varnsdorfu, Velkém Šenově či Doubici, ve které obci vymění starostu?

Sledujte náš web, kde přinášíme online výsledky.

Šla volit s pekáčem tvarohových buchet

Merboltice - Členové okrskových komisí v průběhu voleb nikde nehladověli. Stravování jim zajišťovaly jednotlivé radnice. Mnohde ale nějakou dobrotu přinesli i samotní voliči. Byl to i případ Merboltic, druhé nejmenší obce děčínského regionu.

„Hned v pátek, sotva jsem ráno přišla z práce, jsem zadělala na buchty. Samozřejmě peču ty tradiční české a tentokrát jsem se rozhodla pro tvarohovou náplň,“ svěřila se Irena Znamenáčková, která patří mezi místní starousedlíky. Když přišla odpoledne do volební místnosti na obecním úřadě, potěšila tamní okrskovou komisi pekáčem plným buchet. Vpodvečer je dvojice mužů a stejný počet žen už měli zkonzumované.

„Myslím, že tyhle moje domácí buchty docela mají rádi. O minulých volbách jsem na upečení nějaké dobroty neměla čas, protože jsem sama pracovala ve volební komisi. Pokud se pamatuji, tak před čtyřmi lety jsme energii ke své práci čerpali hlavně konzumací zeleninových salátů,“ dodala paní Znamenáčková.