DĚČÍN

Děčínský masopust

Kdy: Sobota 15. února ve 14 hodin
Kde: Děčín
Za kolik: Zdarma

Taškařice veselé pro děti a dospělé. Tradiční oblíbená akce se chystá v Děčíně. V Zoo Děčín se uskuteční soutěže o nejlepší masku, nejchutnější koblihu i nejrychlejší koblihové jedlíky. Po 15. hodině se průvod v maskách vydá do města za doprovodu Panoptika Maxe Fische s flašinetem, harmonikáře, vozembouchu, Krušnohorské dudácké kapely, Divadelního spolku Karel Čapek Děčín a Divadla Krabice. Zastávky s doprovodným programem čekají u DDM Děčín, Hostelu Děčín, via ferraty, městské knihovny, vinotéky v Křížové ulici a v Pivovaru Nomád.

DOLNÍ PODLUŽÍ

Podtolštejnský masopust

Kdy: Sobota 15. února od 10 hodin
Kde: Dolní Podluží
Za kolik: Zdarma
Průvod maškar se vydá z Dolního Podluží do Horního Podluží a Jiřetína pod Jedlovou. Po cestě na účastníky čeká řada zastávek s občerstvením a hudbou. V cíli všech tří průvodů, u kostela sv. Kateřiny v Dolním Podluží, proběhne ve 14 hodin maškaráda s vyháněním Ledové Mařeny, zábava s kapelou Garance a masopustní hody. Chybět nebude ani starostenský sud.

RŮŽOVÁ

Růžovský masopust

Kdy: Sobota 15. února od 14 hodin
Kde: Růžová
Za kolik: Zdarma
Už 16. ročník oblíbeného masopustu nebude chybět ani v Růžové. Průvod v maskách, který povede ženich s nevěstou, vyjde od kostela sv. Petra a Pavla ve 14 hodin a v obci jej čeká několik zastavení. Po průvodu na všechny čeká zábava v Restauraci U Kostela.

VILÉMOV

Vilémovský masopust

Kdy: Sobota 15. února od 15 hodin
Kde: Vilémov
Za kolik: Zdarma
Masopustní veselí se chystá také ve Vilémově. Maškary se v 15 hodin sejdou u základní školy a vydají se na průvod k restauraci U Staré cihelny. Pokličky, řehtačky, bubínky nebo hrnce si mohou vzít s sebou. Chystá se soutěž o nejlepší masopustní masku a nejlepší masopustní koblihu. Na místě nebude chybět lidová hudba, masopustní dobroty a vilémovský strom hojnosti.

KRÁSNÁ LÍPA

Kránolipský masopust

Kdy: Sobota 22. února od 14 hodin
Kde: Krásná Lípa
Za kolik: Zdarma
Folklorní soubory Lužičan a Dykyta vás v sobotu 22. 2. 2020 zvou do Krásné Lípy na tradiční masopust. Sraz je ve 14:00 na náměstí před Aparthotelem Lípa. Následovat bude obchůzka městem. 

VARNSDORF

Varnsdorfský masopust


Kdy: Sobota 22. února od 14 hodin
Kde: Pivovar Kocour Varnsdorf
Za kolik: Zdarma
Pivovar Kocour hostí tradiční městský masopust. Chystají se masopustní hody se soutěží o nejlepší jitrnici, jelito i tlačenku. Děti si užijí masopustní maškarádu se Šášou Vášou a soutěž o nejlepší masky. K tanci a poslechu zahraje Lužanka a Stratos, akci moderuje DJ Roura. Chybět nebudou ani masopustní pivní hody, narazí se starostenský sud a chystá se přehlídka i neřízené pití silných a ochucených piv. Po celý den budou po Varnsdorfu jezdit vlaky Trilex zdarma.