více >>

TýDen bílé hole

Akce již skončila

ZooŠkola Zoo Děčín přichází opět po roce s nabídkou netradičního programu s názvem TýDen bílé hole. Jde o akci nejen pro zrakově handicapované návštěvníky, ale také pro širokou veřejnost, školní skupiny, atd. Zkrátka pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet, jaké je to poznávat přírodu a svět zvířat bez jednoho z nejdůležitějších smyslů - zraku. Přírodu budeme vnímat hmatem, sluchem, čichem a zapojíme i chuť. Program se bude odehrávat v učebně ZooŠkoly, využijeme nahrávky zvukových projevů zvířat, přírodniny i živá kontaktní zvířata. Na akci letos spolupracujeme s Tyflocentrem Ústí nad Labem, o.p.s.

- termín konání: 15. – 19. 10. 2018
- místo konání: v učebně ZooŠkoly, která se nachází v areálu zoo na Pastýřské stěně
- program je zdarma, platí se jen běžný vstup do zoo
- délka programu cca 1 hodina
- pro školní a jiné skupiny od 5 do 25 osob (doporučujeme pro starší žáky a studenty)
- s sebou doporučujeme přezůvky
- další informace a objednávky na vyuka@zoodecin.cz, 412 531 626 

Program je určen nejen pro zrakově hendikepované, kterým zprostředkuje hlubší prožitek z návštěvy zoo, ale také plně vidoucím návštěvníkům, kteří si vyzkoušejí rozpoznávat taje živočišné říše bez použití zraku. 

Kořeny mezinárodního svátku Dne bílé hole kořeny sahají až do roku 1964. Hlavním důvodem jeho vzniku byla potřeba upozornit na problémy zrakově postižených. A protože děčínská zoologická zahrada již několik let hrdě hlásá heslo, že je místem, kde může návštěvník vnímat všemi smysly, připojení k tomuto dni tak byla jen otázka času.

od  15. 10.  (08:00)
do  19. 10.  (18:00)
Zoo Děčín
SDÍLEJ: