více >>

Pojar dětem + výtvarná dílna Tamaryšek v Hraničáři

Akce již skončila

HRANIČÁŘ (NEJEN) DĚTEM

Pásmo složené z posledních krátkých snímků klasika české animace Břetislava Pojara. Po projekci následuje výtvarná dílna Tamaryšek pro děti od 4 do 8 let.

VSTUPNÉ
film 50 Kč
film + dílna 80 Kč
rodinné - film 140 Kč
rodinné - film + dílna 200 Kč

Společnost animation people připravila pásmo Pojar dětem s pěti krátkými animovanými filmy z tvůrčí dílny významného tvůrce Břetislava Pojara (1923–2012). Snímky Psí historie (2009), O princezně, která se nesmála (2005), Hiroshi (2003–2004), Vánoční balada (2015) a Narkoblues (1997) jsou navzájem propojeny komentářem. Jedná se s jednou výjimkou o tituly, na nichž Pojar pracoval ve svém posledním tvůrčím období během let 1997–2012 (chybí pohádka Paleček z filmu Fimfárum, 2006). Tyto snímky nebyly uvedeny v české kinodistribuci, kromě pohádky O princezně, která se nesmála, jež byla součástí pásma Autopohádky (2010). V Psí historii (koprodukce s Japonskem) touží odstrkovaný chlapec po psím kamarádovi. V humorném příběhu O princezně, která se nesmála venkovan Vendelín získá za ženu princeznu s pomocí vlastnoručně vyrobeného automobilu. Poeticky laděná zakázka pro japonského zákazníka s názvem Hiroshi vypráví o křehkém přátelství samotářského malíře a městského chlapce uprostřed hor. K Vánoční baladě stihl Pojar napsat již jen scénář, film nakonec realizoval Michal Žabka. Jedná se o postapokalyptickou vizi, v níž dokáže opuštěný sirotek a vzpomínka na Vánoce vrátit bezcitným vojákům lidskost. Závěrečná moralita Narkoblues, vytvořená ve spolurežii s kameramanem Ivanem Vítem jako zakázka z cyklu Práva srdce pro kanadskou NFB, varuje, že i slušný chlapec může upadnout do osidel drogové závislosti. – Pásmo je zacíleno na diváky od čtyř do sedmi let a je určeno především pro školky a školní projekce. Z tohoto konceptu však vybočují Vánoční balada a Narkoblues, určené spíše o něco starším divákům. – Z pásma (jemuž nechybí jemný humor, nadhled i poetično) nejvíce zaujme na festivalech oceněná Vánoční balada nejen skvěle zpracovanou technickou stránkou, ale i svým protiválečným poselstvím.

17. 12.  (15:00–18:00)
Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Labem
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT