17. listopad v Děčíně - Není nám to jedno

Akce již skončila

17. listopad v Děčíně - Není nám to jedno!

Pojďme se opět sejít a připomenout si události minulé i současné.

Pojďme opět ukázat, že nám není jedno, co se kolem nás děje.

Pojďme dát najevo, že si vážíme boje za svobodu a demokracii.

Před rokem v tuto dobu, jsme se nečekaně a narychlo a víceméně spontánně sešli k vyjádření nesouhlasu s našimi zvolenými politickými zástupci, týkajícího se návštěvy jeho svatosti Dalajlámy v České republice, která přinesla mnoho emocí.

Poslanec Foldyna tehdy mimo jiné prohlásil: „Prošel jsem ulicí v Děčíně a nikoho tady nezajímá to, jak se staví Česká republika k dalajlámovi.“

Mýlil se.

Myslím, že se nám podařila skvělá věc, 17. listopadu jsme se sešli na Husově náměstí, a dali jsme najevo, že nás zajímá jak Dalajláma, tak svoboda a demokracie. Dvě slova. Dvě hodnoty. Dva důvody, pro které se po celém světě bojovalo a umíralo, bojuje a umírá. Pro nás se ale možná s postupem času tato slova stala samozřejmostí a poněkud nám zevšedněla.

A proto vzpomenout na události minulé a nahlas pojmenovat ty současné je naší povinností.

Z tohoto důvodu bych Vás opět rád pozval na setkání, které se uskuteční na Husově náměstí v Děčíně 4 v 18 hod.

Program bude ještě upřesněn. Jisté však je, že se v 18 hodin sejdeme na Husově náměstí a po skončení akce bude dále možné pokračovat v Baru Bodenbach, kde se koná hudební večer OPEN MIC OHUSCE s podtitulem „Písně o svobodě“ (www.ohusce-openmic.cz).

Za pořadatele a správce této události Vás pouze žádám o slušnost a korektnost.

V letošním roce se naše setkání koná v rámci Festivalu svobody.

O Festivalu svobody

Festival svobody je platforma zastřešující akce pořádané různými iniciativami s cílem připomenout události spojené se 17. listopadem. Záměrem festivalu je nejen oslavit výročí Sametové revoluce vytvořením uceleného programu pro návštěvníky, ale též společně propagovat demokratické principy a hodnoty občanské společnosti. Bohatý program Festivalu svobody zahrnuje kulturní a vzdělávací akce, happeningy, průvody či shromáždění, která prostřednictvím jednotlivých iniciativ probíhají na různých místech v Praze, jako je Albertov, Národní třída či Újezd. Vyvrcholením oslav je každoročně Koncert pro budoucnost na pražském Václavském náměstí, který v loňském roce navštívilo více než 40 000 lidí. Do Festivalu svobody se s vlastním programem zapojují také desítky měst a obcí z Čech a Moravy. Více informací o Festivalu svobody naleznete na stránkách www.festivalsvobody.cz.

17. 11.  (18:00–20:00)
Děčín, Husovo Náměstí
SDÍLEJ:

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT