Za vánočními stromky
KDY: Vánoční období
KDE: Děčínsko
ZA KOLIK: Zdarma

Téměř na každém náměstí na Děčínsku již září rozsvícené vánoční stromy. Vezměte své blízké a vydejte se na nejbližší místa vánoční atmosféru nasát. Udělat si můžete také výlet za vánočními stromy a navštívit jich hned několik. Stromky už září do tmy hned na několika místech v Děčíně - na Masarykově náměstí, v Křížové ulici, u knihovny, na zámku a také v Podmoklech. Stromečky svítí také ve Šluknovském výběžku, ve Šluknově, Varnsdorfu nebo Rumburku a také v Krásné Lípě.

Zoo Děčín
KDY: Od čtvrtka
KDE: Zoologická zahrada v Děčíně
ZA KOLIK: 90 / 60 korun

Děčínská zoologická zahrada má opět otevřeno. Povinností návštěvníků je mít po celou dobu prohlídky roušku a to i ve venkovních prostorách. Vstupenky lze zakoupit přímo na místě nebo on-line. Do prostor pokladny smí vstupovat pouze jedna osoba, ostatní členové rodiny (skupiny) procházejí branou. Otevřena je také Expozice Rajské ostrovy, Ptačí dům v areálu zoo je uzavřen. Občerstvení je v zimním období otevřené o víkendech.

Zámek Děčín a zámecké zahrady
KDY: Od čtvrtka
KDE: Zámek Děčín
ZA KOLIK: Zdarma - výstava 100/80 Kč

Od čtvrtka je veřejnosti otevřený Zámek Děčín. Do zahrad může veřejnost denně od 10 do 17 hodin. Ježíškova pošta je připravena u stromečku pod zahradnickým domem. Stále je otevřena oblíbená výstava LEGO zámky na zámku.

Staňte se s Balíkáři dispečery, doručovateli i plánovači
Tip na deskovou hru 
KDE: ZDE
ZA KOLIK: 539 Kč

Balíkáři jsou původní českou rodinnou deskovou hrou pro 1 až 4 hráče, ve které se stanete doručovateli, plánovači i dispečery – zkrátka každým, kdo je potřeba k tomu, aby balíček dorazil od odesilatele až k adresátovi. Budete plánovat trasy, organizovat svozy a rozvozy a snažit se, aby vaše kurýrní společnost mazala jako dobře namazaný stroj. Váš úspěch bude záviset na dobrém plánování, ale i schopnosti improvizovat a dobře zužitkovat své zdroje! Hru můžete zakoupit na E-shopu Albi nyní za 539 korun. Vhodná je pro děti starší 10 let.

S Minecraftem se vydáte do blokového světa
Tip na deskovou hru
KDE: ZDE
ZA KOLIK: 999 Kč

Minecraft je strategická stolní hra pro všechny fanoušky stejnojmenné počítačové hry. Jde o zábavnou hru, která bude bavit i ty, kteří klasický Minecraft nehrají. Proveďte jednu z pěti možných akcí, sbírejte suroviny, budujte a bojujte s monstry. Kdo má na konci hry nejlepší hodnocení, vyhrává. Hru je možné koupit na www.svet-her.cz za 999 korun.

Zažijte dobrodružství s Jumanji
Tip na deskovou hru
KDE: ZDE
ZA KOLIK: 799 Kč

Zažijte stejná dobrodružství se společenskou hrou Jumanji jako ve stejnojmenném známém filmu. Pronásledování lvy, střet s nosorožci a útočící krokodýli jsou jen začátkem nebezpečí v divokém světě Jumanji. Všichni hráči závodí s časem, aby přežili. Džungle je děsivá. Pokud se naplní Oblast zkázy, džungle vás a vaše spoluhráče porazí. Jediným východiskem je dokončit hru. Hru zakoupíte na www.mall.cz za 799 korun.