Historický víkend
KDY: Pátek 29. květnaa sobota 30. května
KDE: Zámek Česká Kamenice
ZA KOLIK: Zdarma

Na zámku v České Kamenici odstartovaly historické víkendy. Minulý víkend však nevyšel podle plánu a akce se odehrála pouze v pátek. V sobotu ji kvůli dešti museli pořadatelé přesunout, a to právě na nadcházející víkend.  „Historické víkendy na zámku v České Kamenici pokračují. Na tento víkend máme pro vás opět připravený bohatý program, spoustu chutného jídla a pití a skvělou muziku k poslechu i tanci. Přijďte nás podpořit a dostanete se s námi i do dávné minulosti. Můžete zavítat i do muzea, kde uvidíte výstavu zbraní, děl a miniatur,“ lákají organizátoři. V pátek se od 18 hodin chystá zámecká expozice a Toulavá krčma, o hodinu později zahraje kapela Garance. V sobotu vypukne Středověký den na zámku, expozice a krčma se připravuje na 11. hodinu, program s Řádem Černých rytířů a jejich šermířskou show si návštěvníci užijí od 14 hodin, kdy se chystají také hry pro nejmenší. Od 21.30 historický víkend zakončí ohnivá show. Rezervovat místa mohou zájemci o návštěvu akce na telefonu 774 724 429.

Výstava 70 let Zoo Děčín
KDY: Do července
KDE: Jílovský zámek

Na Jílovský zámek mohou vyrazit lidé, kteří nestihli výstavu k 70. výročí Zoo Děčín v Pivovaru nebo děčínské knihovně. Výstava je tu k dispozici až do července. Výstava k významnému jubileu přiblíží příchozím nejen prostřednictvím 10 naučných panelů 70 let zoo z pohledu jednotlivých ředitelů, kterých se vystřídalo celkem šest.

Geologie a hydrogeologie česko-saské křídové pánve
KDY: úterý a středa 10.00 - 15.00, čtvrtek a pátek 10.00 - 17.00
KDE: Muzeum Rumburk
ZA KOLIK: 20 - 40 Kč

Výstava Geologie a hydrogeologie česko-saské křídové pánve mezi Krušnými horami a Ještědem, která představuje výsledky několikaletého výzkumu podzemních vod v česko-saské příhraniční oblasti, je prodloužena do 14. června. 

Házmburk už láká návštěvníky
KDY: úterý - neděle, 10 - 18 hod.
KDE: Házmburk na Litoměřicku

Zřícenina gotického hradu Házmburk na Litoměřicku vytváří spolu s nejvyšší horou Českého středohoří Milešovkou nezaměnitelnou kulisu dolního Poohří. Dvě charakteristické majestátní věže patří k nepřehlédnutelným dominantám krajiny. Hrad Házmburk je pro návštěvníky otevřen od úterý do neděle mezi 10. a 18. hodinou.