Děkujeme Děčíne
KDY: Sobota 6. června od 14 hodin
KDE: Pivovar Nomád, Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Děčínský pivovar Nomád se chystá poděkovat svým věrným návštěvníkům, kteří jej nenechali na holičkách ve složité době plné omezení. V areálu pivovaru se tak chystá hudební akce Děkujeme Děčíne. Její první část začne v sobotu 6. června. Vystoupí Standa Hložek. Zpěvák, jenž tvořil legendární pěveckou dvojici s Petrem Kotvaldem oblíbenou zejména v 80. letech.
„Sobotní odpoledne je koncipováno jako hudební dýchánek pro děti a rodiče, který začne ve 14 hodin soutěžemi pro děti, malováním na obličej, zpěvem dětského sboru a pásmem písniček Standy Hložka od 16 hodin. Celým odpolednem vás bude provázet DJ Honza,“ doplnil majitel a sládek Jan Kočka. Od 18 hodin pak Hložek vystoupí se svými největšími hity.
Dospělí se mohou těšit na dvě nová piva, především děti pak na zmrzlinu, která je v pivovaru novinkou a jejíž nabídka se bude každý týden zčásti měnit. Všechny věkové kategorie pak potěší i nová limonáda.
Na pátek a sobotu 19. a 20. června se pak chystá druhý díl akce Děkujeme Děčíně, tentokrát ve formě rockového hudebního festivalu.

Historický víkend 
KDY: Sobota 6. června od 11 hodin
KDE: Zámek Česká Kamenice
ZA KOLIK: Zdarma

Na Zámku v České Kamenici pokračují historické víkendy. Tentokrát se v sobotu 6. června návštěvníci přenesou do minulosti s mušketýry, se kterými zažijí šarvátky a oslavy z dob dávno minulých, kde bohatství a okázalost vládne světu a pro čest, slávu a krásnou ženu je třeba bojovat. Od 11 hodin se otevře Toulavá krčma a zámecká zbrojnice, hlavní program a hry pro děti se chystají na 14. hodinu.

Výstava Minerály zahraničí aneb Těžký život horníků
KDY: Pátek 5. června od 17 hodin
KDE: Muzeum Rumburk

V pátek 5. června v 17 hodin proběhne v rumburském muzeu vernisáž k výstavě “Minerály zahraničí aneb Těžký život horníků“. Autorem výstavy je sběratel minerálů a průzkumník starých důlních míst Aleš Novák z Dolního Podluží. K vidění budou minerály, hornické náčiní a 3D fotografie podzemí z jeho sbírek. Výstava bude k vidění až do pátku 30. října.