Děčínská kotva vás pobaví
KDY: Sobota 9. října od 10 hodin
KDE: Dům dětí a mládeže, Děčín
ZA KOLIK: zdarma

44. ročník soutěžní výstavy plastikových modelů lodí, kterou pořádá PMK95 Ústí nad Labem ve spolupráci s DDM Děčín. Akce probíhá od 10 do 14 hodin.

Nikko trio pod knihovnou
KDY: Sobota 9. října od 17 hodin
KDE: Městská knihovna, Děčín

Užijme si ještě společně babí léto a venkovní atmosféru pod knihovnou dokud to půjde - Nikki trio vám zahrají jedinečnou směs RnB/Jazzu/Popu a v Infocentru si koupíte dobrou kávu nebo třeba víno. Nikki trio tvoří: Nikki Madi - klávesy a zpěv, Beto Solorzano – saxofon a Daniel Mele – bicí. Saxofonistu Beta už znáte z našich dřívějších koncertů (balkonové koncerty, Amanita pod knihovnou), je to zároveň náš lektor španělštiny a hry na saxofon.

V Rumburku chystají Den seniorů
KDY: Pátek 8. října od 17 hodin
KDE: Dům kultury, Střelnice, Děčín
ZA KOLIK: 50 korun

Město Rumburk, Dům kultury Střelnice Rumburk a Český svaz žen vás srdečně zvou na Den seniorů. Jako host vystoupí Veselá trojka Pavla Kršky - známé z TV Šlágr -, k tanci zahraje hudební skupina Septima.

Rumburk bude dějištěm drakiády
KDY: Sobota 9. října od 15 hodin
KDE: Strážný vrch, Rumburk
ZA KOLIK: zdarma

DDM Rumburk pořádá v sobotu tradiční podzimní drakiádu. Sraz bude ve 14:45 u Domu dětí a mládeže. Na akci je nutné se přihlásit předem na telefonním čísle 736 482 481. Těšit se můžete na sladké odměny a diplom a drak jako hlavní cena.

Komorní orchestr Šluknovska v neděli zahraje
KDY: Neděle 10. října od 17 hodin
KDE: Starokatolický kostel ve Varnsdorfu
ZA KOLIK: zdarma

Hudební akci pořádá ZUŠ Varnsdorf jako vzpomínku na bývalé kolegy. Na akci vystoupí sólisté: Kristýna Jungová, housle, Otakar Antonín Štefan, klarinet, Helena Krausová, zpěv Petra Kalčíková, klavír. Dirigenti: Patrik Engler a Petr Richter. Průvodní slovo bude mít Helena Krausová.