Street Fest Děčín 2020
KDY: Sobota 8. srpna od 10 do 20 hodin
KDE: Smetanovo nábřeží, Děčín
ZA KOLIK: 60/100 Kč

Celé Smetanovo nábřeží ožije už tuto sobotu. Návštěvníci se mohou těšit na živou hudbu, pouliční vystoupení buskerů, street food market s regionálními pivovary, divadlo pro děti, živé Labe a jedinečný projekt Streetball Mania, která pod knihovnou ve stejný den oslaví 25 let. Vstupné do zóny pod zámkem je 100 korun, zvýhodněné 60 korun. Předprodej běží na www.vstupenkadecin.cz.

Kytlický minitriatlon
KDY: Sobota 8. srpna od 8.30 do 14 hodin
KDE: Kytlice

Legenda mezi triatlony na severu Čech, to je Kytlický minitriatlon, jehož již 34. ročník se uskuteční v sobotu u Lesního rybníku v Kytlicích. Všechny kategorie mají stejnou trať: absolvují půl kilometru plavání v koupališti, jehož voda je i po horkých dnech velice osvěžující a pro Kytlici přímo typická. Druhou disciplínou je kolo s členitou trasou pro horské či trekové kolo v délce 22 km, která se vlní po silničkách a lesních cestách Lužických hor. Na závěr běh, který je právem považován za třešničku a nejtěžší část triatlonu. Běžecký okruh měří 7 km přes kopce, lesy a pastviny. Centrem závodu je malebná Kytlice se svým hřištěm a lesním koupalištěm. Závod je určen pro jednotlivce i velmi populární družstva.

Letní koncert v Benešově
KDY: Pátek 7. srpna od 17 hodin
KDE: Zámek Benešov nad Ploučnicí
ZA KOLIK: Zdarma

V zahradě zámku v Benešově nad Ploučnicí probíhají pravidelné letní koncerty. Tentokrát tu s vlastní tvorbou vystoupí skupina Vltavín, která hraje už téměř čtvrt století, a to v pátek od 17 hodin. Po dvou týdnech tu pak v rámci letních koncertů zahraje George Band. Vstupné na akci se neplatí.

O Krajkářce
KDY: Sobota 8. srpna od 17 hodin
KDE: Malé lesní divadlo, Jiřetín pod Jedlovou
ZA KOLIK: Zdarma

Módní přehlídka originálních oděvů Dany Maškové a dalších textilních výtvarnic. Příběh představí historické krajky, moderní oděvy zdobené krajkou i dalšími technikami a krajkové oděvní doplňky.

Ukradená pohádka
KDY: Neděle 9. srpna od 15 hodin
KDE: Malé lesní divadlo, Jiřetín pod Jedlovou
ZA KOLIK: Dobrovolné vstupné

Pomůžete princezně? O pohádkovém světě v nesnázích hraje pro všechny děti Princeznino pohádkové divadlo Horní Libchava.

Rogalo DC 
KDY: Neděle 9. srpna od 15 hodin
KDE: Smetanovo nábřeží, Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Další hudební odpoledne se koná v neděli na nábřeží v Děčíně. Tentokrát vystoupí Martina a Kristina Barta (15.00) - sesterské duo je pravidelnou ozdobnou našich akcí. Martina - zpěvačka z Berlína, která v minulosti reprezentovala ČR na soutěži Eurovision Song a Kristina - pianistka, která podobného úspěchu dosáhla na evropských rozhlasových stanicích se svým jazzovým triem. Vystřídají je Pavel + Káča (16.00) - jejich vystoupení potěší všechny generace. Příjemné písničky hrané na kytaru zpívají oba protagonisté. Poslední zahrají Iva Šulcová a Tomáš Kostka (17.00) - děčínští umělci, které asi není třeba představovat. Oba výborní muzikanti se zaměřují na známé melodie, které opět potěší všechny generace.