Vydejte se na rozhlednu v Janově
KDY: Kdykoliv 
KDE: Janov, Děčínsko 
ZA KOLIK: zdarma

Janovská rozhledna nabízí pěkný výhled na Česko-saské Švýcarsko, a pokud je dobrá viditelnost, je možné zahlédnout i Ještěd. Tato rozhledna patří mezi mladší, zpřístupněná byla teprve v roce 2013 a slouží zároveň jako vysílač mobilního operátora. Pokud chcete jet autem, tak lze zaparkovat přímo u rozhledny, případně auto můžete nechat v obci Janov nebo u nedalekého golfového hřiště. Vyhlídková věž Janov je na žluté turistické trase mezi Hřenskem a obcí Růžová. Rozhledna je vysoká 40 metrů, vyhlídková plošina je ve výšce 30 metrů. Pokud se chcete na ni dostat, čeká na vás 162 schodů. Obyvatelé Janova o této rozhledně říkají, že je z ní nejhezčí výhled na Česko-saské Švýcarsko. Přijďte se přesvědčit, zda mají místní pravdu. Rozhledna je otevřená celoročně.

Podívejte se na Děčín z výšky
KDY: Kdykoliv
KDE: Pastýřská stěna, Děčín
ZA KOLIK: zdarma

Pokud si chcete odpočinout, vydejte se na Pastýřskou stěnu, na které je postavena vyhlídková restaurace. Z Pastýřské stěny je velmi dobrý výhled na děčínský zámek, který byl v minulosti hradem. Udělejte si výlet na jednu z dominant Děčína a podívejte se na severočeské město z pohledu, který je neobvyklý a pěkný.

Čertovská stezka v zoo vás pobaví
KDY:  Sobota 4. prosince – neděle 5. prosince
KDE: Zoo Děčín

Děčínská zoo zve na víkendovou Čertovskou stezku. Čertovská stezka je náhradou za náš tradiční Čertovský rej, který byl zrušen na základě zhoršující se epidemiologické situace. Bude k dispozici po celý víkend, po celou otvírací dobu zoo. Až se na naši stezku vydáte, nikam nespěchejte, užijte si stezku bez zbytečného stresu, dodržujte rozestupy a dopřejte ostatním návštěvníkům dostatečný čas na luštění rébusů. V mezičase se můžete kochat pohledem do expozic nebo na vánoční výzdobu. Stezka jako taková je zdarma, platí se pouze běžné vstupné do zoo a odměny budou pouze pro děti.

Namluv si svou vánoční pohádku
KDY: sobota 4. prosince od 10 do 12 hodin
KDE: Městská knihovna, Děčín
ZA KOLIK: 150 korun za dítě

Městská knihovna Děčín pořádá zajímavý workshop pro děti od 6 let s herečkou Bárou Milotovou. Připrav si svou oblíbenou pohádku, může být i tvá vlastní, kterou si sám namluvíš a doplníš hudbou. Nahrávku můžeš použít jako vánoční dárek a také pro zpříjemnění vánoční atmosféry u vás doma.  Vstup stojí 150 korun pro dítě a přihlásit se můžete na internetových stránkách knihovny.

Čertovská nádraží vás pobaví
KDY: Neděle 5. prosince od 14 do 17 hodin
KDE: Česká Kamenice – Kamenický Šenov

Čertovská patrola tradičně na nádraží v Kamenickém Šenově a nebeští andělé v čele se svatým Petrem u Restaurace u Nádraží. K dispozici budou také výtvarné dílničky – výroba drátěných ozdob – v kamenickém inforcentru na náměstí. Mikulášská linka jezdí následovně: 14:00, 15:00 a 16:00 Česká Kamenice – Kamenický Šenov; 14:30, 15:30 a 16:30 Kamenický Šenov – Česká Kamenice.