Knihovnické křeslo pro dva: Patrik Linhart
KDY: Pátek 24. června od 18 hodin
KDE: Městská knihovna Děčín

Děčínská knihovna zve na zajímavou akci. Do knihovnického křesla pro dva tentokrát usedne Patrik Linhart. Básník, spisovatel, esejista, výtvarník a performer, žijící v Teplicích a v Duchcově. Představí svou nejnovější knihu 'Jazyk ve lví tlamě'. Texty sbírky vznikly během autorova tvůrčího pobytu ve Lvově, kde v Českém centru vyučoval Ukrajince český jazyk. Bude číst i z připravované knihy 'Hádání s démonem noci'. Antonín Votápek, kterého můžete znát z knihovny coby jazykového lektora, protentokrát houslový doprovod. Civilně pracuje jako odborný referent a archivář v badatelně. Moderuje Radek Kolínský. V případě hezkého počasí se akce bude konat na terase knihovny.

Užijte si večer v rytmu salsy
KDY: Pátek 24. června od 18 hodin
KDE: Bistro Nad Ferratou, Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Přijďte si zatančit a oslavit příchod prázdnin v rytmu salsy. Užijte si krátký worshop i parádní míchané koktejly. Vstup na akci je zdarma.

Děčínské muzeum láká na výstavu Harryho Pottera
KDY: Neděle 26. června od 10:30 hodin
KDE: Oblastní muzeum, Děčín
ZA KOLIK: 80 korun

Oblastní muzeum v Děčíně zve na komentované prohlídky se sběratelkou a autorkou výstavy Harry Potter aneb Mudlové, přijeďte express! Andreou Vendolskou. Prohlídky začínají v 10:30, 12:00, 13:30 a 15:00 hodin. Nenechte si ujít možnost projít výstavu s její autorkou. Cena vstupenky je 80 korun.

Rogalo DC pokračuje
KDY: Neděle 26. června od 15 hodin
KDE: Smetanovo nábřeží, Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Poslední červnovou neděli si opět můžete na Rogalu užít krásnou muziku. Program: 15.00 Sissos - úchvatné australské sesterské duo, ze kterého na Vás bude prýštit hromada pozitivní energie a Vy se přistihnete, že se nevědomky usmíváte a že jste se právě zamilovali. Hudba Sissos míchá soul, folk, pop a bůhvíco ještě. Ale hlavně - hrají rukama i nohama, zpívají, smějí se a jejich melodie jsou krásné a nápadité. Vloni se staly vyslankyněmi Austrálie na Expu v Dubaji, kde strávily hraním celé tři týdny.

16.00 Big band ZUŠ - pevně věříme, že nám naše plány na vystoupení tak velkého hudebního tělesa nepřekazí nepřízeň počasí. V každém případě máme připravenu i náhradní variantu.
17.00 Artmosféra - čtyřčlenná skupina mladých mužů hraje vlastní tvorbu s českými texty a může se pochlubit nejen účastí na nejprestižnějších českých festivalech, ale i spoluprací s Českou televizí a televizí seznam.cz. Na podzim r. 2021 měl premiéru film Láska na špičkách, kde se frontman skupiny, Martin Blažek, podílel na hudbě společně s Janem P. Muchowem. Kapela složila a nahrála písně k seriálu Kukačky, které zpívala Jitka Čvančarová.

Užijte si dětský den
KDY: Sobota 25. června od 14 hodin
KDE: Jetřichovice
ZA KOLIK: Zdarma

Projížďka na koních, hasičský program, soutěže pro děti a zábava s Kubíkem. Akce, která se koná v sobotu v Jetřichovicích, zaujme nejen děti, ale také dospělé. Užijte si příjemné odpoledne.