Podívejte se na Varnsdorf z Hrádku
KDY: Kdykoliv
KDE: Varnsdorf
ZA KOLIK: Zdarma

Kulturní památkou a jednou z dominant Varnsdorfu je Hrádek. Jedná se o objekt na pomezí měst Varnsdorf a Seifhennersdorf. Tento objekt si nechali v roce 1904 vybudovat členové místního spolku pro nejsevernější Čechy. Kromě společných prostor tato stavba zahrnovala restauraci, ubytovací prostory nebo 29 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Za dobré viditelnosti lze z věže vidět hory Luž a Jedlová, Šluknovskou pahorkatinu nebo část Krkonoš a Jizerských hor.

Udělejte si výlet na vyhlídku Belvedér
KDY: Kdykoliv
KDE: Belvedér
ZA KOLIK: Zdarma

Severně od města Děčín se nachází vyhlídka Belvedér. Řadí se mezi nejstarší a nejhezčí vyhlídky v Českém Švýcarsku. Vyhlídka je vysoká zhruba 160 metrů nad hladinou řeky Labe a na pískovcové skále vznikla už na začátku 18. století. Nejprve byla určená pro koncerty šlechty, později v těsné její blízkosti byla postavena výletní hospoda.
Z vyhlídky uvidíte Labský kaňon, Dolní Žleb, severní Německo, stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone nebo skalní hřbety Schrammsteine a Grosse Winterberg. Od konce 19. století u vyhlídky stojí Hotel Belvedér, ke kterému se dá dojet autem, a pak se můžete projít až přímo na výhlídku. Za obvyklých okolností se dá v hotelu ubytovat. Pokud si chcete udělat delší pěší výlet, může se vypravit po červené turistické trase z Děčína nebo Hřenska.

Vydejte se do kolem Sněžníku
KDY: Kdykoliv
KDE: Tisá
ZA KOLIK: Zdarma

Dalším tipem na výlet je výprava zasněženou krajinou kolem Sněžníku. Přímo na rozhlednu Sněžník vás zavede zelená turistická značka z Jílového u Děčína. Pokud se vydáte přímo ze Snížníku, tak jděte po červené. Autem se dostanete zhruba kilometr a půl od rozhledny. Zbytek trasy už musíte obsolvovat pěšky. Procházky zasněženou krajinou jsou pěkné na pohled, ale dávejte pozor, abyste si nepřivodili nějaké zranění. 

Zahrajte si honbu za pokladem
KDY: Kdykoliv
KDE: E-shopy
ZA KOLIK: 379 Kč

V karetní postřehové hře Honba za pokladem musí hráči co nejrychleji složit z karet cestu pokladu. Jednoduchá a zábavná hra pro celou rodinu, u které lze obtížnost uzpůsobit více variantami pravidel tak, aby si hru mohli užít i ty nejmenší. Získejte mapu a vytvořte svou cestu k truhlici s pokladem, jak nejrychleji to zvládnete. Koupit se dá za 379 Kč. 

Přečtěte si knihu Kolonie
KDY: Kdykoliv
KDE: E-shopy
ZA KOLIK: 289 Kč

Sam Marsdenová je autorkou zajímavé knihy Kolonie. Na Marsu žije pod skleněnou kupolí kolonie lidí. Sedmnáctiletá Eva Knightová je dcerou prezidentky, která město vede. Eva však život ve vyprahlé pustině odjakživa nenávidí a jediné, po čem touží, je vrátit se na planetu Zemi. Zjistěte, zda se jí to podaří. Kniha se dá koupit na e-shopu za 289 Kč.

Trabantem Jižní Amerikou
KDY: Kdykliv
KDE: Internet
ZA KOLIK: Zdarma

Pokud máte rádi cestování, neměli byste vynechat dvanáctidílný seriál Trabantem napříč Jižní Amerikou. Cestovatel Dan Přibáň se svými souputníky vyrazil na cestu Jižní Amerikou nejméně vhodným vozidlem trabantem. Sledujte jeho dramatickou cestu napříč kontinentem. Seriál je dostupný na webových stránkách České televize.