Děčínský masopust
KDY: Sobota 15. února od 14 hodin
KDE: Děčín
ZA KOLIK: Zoo: běžné vstupné, průvod: zdarma

Oblíbená akce i letos začne v Zoo Děčín a průvod masek pak bude pokračovat městem. V zoo se uskuteční soutěže o nejlepší masku, nejrychlejší koblihové jedlíky a nejchutnější koblihu. Po 15. hodině se průvod v maskách vydá do města za doprovodu Panoptika Maxe Fische s flašinetem, harmonikáře, vozembouchu, Krušnohorské dudácké kapely, Divadelního spolku Karel Čapek Děčín a Divadla Krabice. Zastávky s doprovodným programem čekají u DDM Děčín, u Hostelu Děčín, via ferraty, městské knihovny, vinotéky v Křížové ulici a v Pivovaru Nomád.

Podtolštejnský masopust 
KDY: Sobota 15. února od 10 hodin
KDE: Dolní Podluží, Horní Podluží, Jiřetín pod Jedlovou
ZA KOLIK: Zdarma

V obcích Podtolštejnska na Děčínsku proběhne již tradiční Podtolštejnský masopust. Průvod maškar se vydá z Dolního Podluží do Horního Podluží a Jiřetína pod Jedlovou. Po cestě na účastníky čeká řada zastávek s občerstvením a hudbou. V cíli všech tří průvodů, u kostela sv. Kateřiny v Dolním Podluží, proběhne ve 14 hodin maškaráda s vyháněním Ledové Mařeny, zábava s kapelou Garance a masopustní hody. Chybět nebude ani starostenský sud.

Růžovský masopust 
KDY: Sobota 15. února od 14 hodin
KDE: Růžová
ZA KOLIK: Zdarma

Už 16. ročník oblíbeného masopustu nebude chybět ani v Růžové. Průvod v maskách, který povede ženich s nevěstou, vyjde od kostela sv. Petra a Pavla ve 14 hodin a v obci jej čeká několik zastavení. Po průvodu na všechny čeká zábava v Restauraci U Kostela.

Vilémovský masopust
KDY: Sobota 15. února od 15 hodin
KDE: Vilémov
ZA KOLIK: Zdarma

Masopustní veselí se chystá také ve Vilémově. Maškary se v 15 hodin sejdou u základní školy a vydají se na průvod k restauraci U Staré cihelny. Pokličky, řehtačky, bubínky nebo hrnce si mohou vzít s sebou. Chystá se soutěž o nejlepší masopustní masku a nejlepší masopustní koblihu. Na místě nebude chybět lidová hudba, masopustní dobroty a vilémovský strom hojnosti.

Zimní plavání
KDY: Neděle 16. února od 14 hodin
KDE: Krásná Lípa
ZA KOLIK: Zdarma

Už posedmé se sejdou v Krásné Lípě nejen otužilci v rámci Zimního plavání v krásnolipské otužilecké plovárně. Setkání, které nabízí zajímavý program nejen pro plavce, ale i jejich fanoušky, sportovce, milovníky všeho, co dělá tělu dobře i další se koná v neděli 16. února a ve 14 hodin ho zahájí otužilecké zanoření do Cimráku. Od 15.30 bude program pokračovat v kulturním domě, kde vystoupí operní pěvec Richard Haan a další.

Valentýn se blíží. Ilustrační foto.
Tipy: Kam vyrazit na Děčínsku oslavit Valentýna?