Slavnostní předávání cen Vesnice roku
KDY: Sobota 5. října od 9 hodin
KDE: Bývalá pivovarská louka v Lipové
ZA KOLIK: Zdarma

Lipová vyhrála celostátní kolo soutěže Vesnice roku. V sobotu proběhne slavnostní předávání ocenění a doprovodný program. Samotné předání cen je na programu od 10 hodin, návštěvníky pak po celý den čekají velké oslavy. Vystoupí Jazz band, Hudebníci Šluknovska nebo Powčerejšku, k vidění bude dřevosochání, ledosochání nebo světelná show. Chystá se také ohňostroj. Děti si užijí hry, zařádí si na skákacím hradu nebo se svezou s pivovarskými koňmi. 

Svatováclavská Bramboriáda
KDY: Sobota 5. října od 14 hodin
KDE: Pivovar Nomád, Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

V areálu Pivovaru Nomád zavoní speciality z brambor. Uskuteční se totiž Svatováclavská Bramboriáda, návštěvníci budou moci ochutnat pivo Erteplák i jídla z brambor na všechny možné způsoby. Těšit se mohou také na soutěže pro děti i dospělé a živou hudbu. Václavové a Elišky budou mít jedno pivo zdarma. Akcí provede Radek Kolínský.

Duhový závod
KDY: Sobota 5. října od 10.30
KDE: Smetanovo nábřeží, Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Vydat se na běh děčínským podzámčím budou moci sportovní nadšenci v sobotu 5. října v 10.30 hodin. Čeká je zde oblíbený duhový běh, který v městech po celé republice láká tisíce běžců i diváků. Na závodníky po cestě budou čekat barevné bomby, součástí sobotního závodu je i doprovodný program, jako vystoupení dětí z DDM Děčín nebo atrakce.

Zvířecí párty
KDY: Sobota 5. října od 14 hodin
KDE: Zoo Děčín
ZA KOLIK: 80/50/10 Kč

Sobota 5. října 2019 bude v děčínské zoo patřit oslavám Mezinárodního dne zvířat. Návštěvníky čeká veselé odpoledne plné zajímavých aktivit s názvem Zvířecí párty, při kterých si na své přijdou nejen děti, ale i dospělí. Akcí se bude prolínat téma ochrany zvířat. Svoji činnost do zoo přijdou přestavit pracovníci Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a České středohoří a prezentovat se budou i sokolníci ze Šluknova. Pro nejmenší návštěvníky bude připravena divadelní pohádka z dílny Divadla Kapsa. Dospělí zaplatí vstupné 80 Kč, děti 50 Kč, senioři v rámci Týdne pro seniory jen 10 Kč.

Milan Drobný
KDY: Neděle 6. října od 15 hodin
KDE: Střelnice Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Jako zakončení děčínské akce Týden nejen pro seniory se uskuteční koncert Milana Drobného na děčínské Střelnici. Hudební vystoupení v pořadu Retro proběhne v neděli 6. října od 15 hodin. Senioři mají vstupné zdarma, místa je třeba rezervovat na www.vstupenkadecin.cz. Pokud by starší lidé již nesehnali místa, nemusí zoufat. V rámci Týdne nejen pro seniory ještě mohou vyrazit za snížené vstupné 10 korun do děčínské zoo nebo se účastnit bezbariérové prohlídky děčínského zámku s průvodcem za snížené vstupné 50 korun od 10 nebo od 14 hodin.