Svatováclavská pouť
KDY: Sobota 28. září od 10.25
KDE: U ZŠ a MŠ Heřmanov
ZA KOLIK: Večerní zábava - 100 Kč

Šestá Václavská pouť se uskuteční v sobotu 28. září v Heřmanově. Pouť začíná v 10.25 hodin průvodem v kostýmech. Následně vystoupí tanečníci z DDM Děčín, zahrají skupiny Claymore. Programem bude provázet Jiří Werich Petrášek. Večer se pak uskuteční na hřišti u základní školy světelná show a ve 20 hodin začne svatováclavská zábava. Na té vystoupí jako hlavní hvězdy Pepa Vojtek a Inflagranti a jako večerní host Josef Laufer.

Rogalo DC
KDY: Neděle 29. září od 15 hodin
KDE: Smetanovo nábřeží, Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Na nábřeží pod děčínským zámkem se v neděli chystá poslední z letošní série nedělních koncertů Rogalo DC. Od 15 hodin vystoupí zpěvák, skladatel a herec Ondřej Ruml. Od 16 hodin Rumla vystřídá kytarové duo Jenmy. V 17 hodin uzavře letošní Rogalo DC děčínská folkrocková skupina Vomiště. Vstupné na akci se neplatí.

Tolštejnské hudební hrátky
KDY: Sobota 28. září od 15 hodin
KDE: Hrad Tolštejn
ZA KOLIK: Dobrovolné vstupné

Na nádvoří hradu Tolštejn v Jiřetíně pod Jedlovou se rozezní živá hudba. Uskuteční se Tolštejnské hudební hrátky, které podpoří Domov sv. Máří Magdaleny pro matky s dětmi v nouzi. Vystoupí kapely Flegmatix, rockeři SUP (er), Jazz band Erwina Schrödingera, country pak zahraje Marie. Vstupné ve prospěch domova je dobrovolné.

Vlčí exkurze
KDY: Sobota 28. září od 10 hodin
KDE: Okolí Brtníků
ZA KOLIK: Zdarma

Na vycházku za poznáním zve Správa Národního parku České Švýcarsko. V sobotu 28. září proběhne exkurze, kde se zájemci dozvědí zajímavosti ze života vlka a o jeho současném výskytu u nás i o soužití vlků s lidmi. Sraz je v 10 hodin před ústavem sociální péče v Brtníkách. 

Léto se sochami
KDY: Sobota 28. září od 15 hodin
KDE: Zámek Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Na závěrečnou vernisáž výstavy Léto se sochami zve Zámek Děčín v sobotu odpoledne. Rozloučit se s ní mohou přijít příznivci do Růžové zahrady. Výstava představuje díla od klasické moderny až po současnost na téma zobrazení zvířat. Je součástí projektu realizovaného v rámci spolupráce partnerských měst Děčína a Pirny.