ALE Festivale
KDY: Sobota 26. října od 13 hodin
KDE: Pivovar Kocour Varnsdorf
ZA KOLIK: 30 Kč

Na mezinárodní přehlídku svrchně kvašených piv se mohou těšit milovníci zlatavého moku ve varnsdorfském Pivovaru Kocour. Kromě ochutnávky piva na návštěvníky oblíbeného pivního festivalu čeká i živá hudba nebo soutěže. Jubilejní desátý ročník oblíbeného pivního festivalu by měl přivítat téměř dvacet pivovarů.

Prohlídky sklepení Zámku Děčín
KDY: Sobota 26. a neděle 27. října
KDE: Zámek Děčín
ZA KOLIK: 100 Kč

Děčínský zámek o víkendu chystá speciální prohlídky na zámeckou vyhlídku s výkladem o historii města. V rámci prohlídky nabídne návštěvníkům ojedinělý pohled na město, který je i většině místním lidem neznámý, a to přímo ze zámeckého parkánu. Zámek otevře i veřejnosti běžně nepřístupné prostory zámeckého sklepení. Prohlídky jsou nevhodné pro osoby se sníženou pohyblivostí. Na prohlídky je možné se vydat v sobotu nebo v neděli od 11, 13, 15 a 17 hodin, sraz je na hlavním nádvoří zámku. Vstupné je 100 korun pro dospělé, 80 korun zaplatí studenti a senioři, 50 korun pak děti. Vstupenky je možné rezervovat na www.vstupenkadecin.cz.

Podzimní prázdniny v zoo 
KDY: Od 26. do 30. října
KDE: Zoo Děčín
ZA KOLIK: 80/50 kč

Děčínská zoo připravila pro návštěvníky stanovištní soutěž s otázkami o historii zoo o zajímavé podzimní ceny. Ten, kdo správně odpoví na všechny otázky a usměje se na něj štěstí při losování, ten si může vysoutěžit například deštník s logem Zoo Děčín nebo balíček propagačních předmětů. Losování ze správných odpovědí proběhne 31. října. Výherci budou zveřejněni na facebookovém profilu Zoo Děčín. Zoo je v říjnu otevřena denně od 8 do 18 hodin. Platí se běžné vstupné jako při návštěvě zoo.

Jetřichovická drakiáda
KDY: Sobota 26. října od 13 hodin
KDE: Louka u kempu Mosquito
ZA KOLIK: Zdarma

Pestrobarevní draci se v sobotu odpoledne vznesou nad louku u kempu ve Vysoké Lípě u Jetřichovic. Uskuteční se Drakiáda, návštěvníci se utkají v tom, kdo udrží draka nejdéle ve vzduchu.

Dýňohraní
KDY: Sobota 26. října od 13 hodin
KDE: Zámek Jílové
ZA KOLIK: 40, 20 a 100 kč

V areálu Jílovského zámku proběhne Dýňohraní. Připraveny budou tvořivé dílničky, stánky s občerstvením i opékání špekáčků. Zahraje country kapela Couvej. Od 13.13 do 17.17 budou otevřené strašidelné sklepy. Prvních sto dětí obdrží dýni ke vstupence zdarma. Za vstupenku dospělí zaplatí 40 korun, děti 20 korun, rodina 100 korun.