Libverda 2019
KDY: Od pátku 20. září do neděle 22. září
KDE: Areál Střední zahradnické a zemědělské školy A. E. Komerse, Děčín
ZA KOLIK: 40 a 20 Kč

Každoroční zahradnická a zemědělská výstava je tu. Jako každý rok je v areálu zahradnické školy k vidění zemědělská a zahradnická technika, zvířata, ukázky výcviku psů, jízdy na koních, výstava hub, ukázky aranžování květin, expozice exotického ptactva a akvaristiky a mnoho dalšího. Nechybí desítky stánků. V pátek je výstava otevřena od 10 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 15 hodin.

Danceshock
KDY: Od čtvrtka 19. září do neděle 22. září
KDE: Zimní stadion, Děčín
ZA KOLIK: 20 a 10 eur, pouze finále 8 eur

I o víkendu pokračuje v Děčíně mistrovství světa mladých tanečníků Danceshock. Celé čtyři dny bojuje na dva tisíce soutěžících z 18 zemí světa v disco a street dance na děčínském zimním stadionu. Danceshock začíná vždy v ranních hodinách a končí až po 22. hodině. Finále dne je vždy od 18 hodin.

Malé lesní divadlo: Klíče na neděli
KDY: Sobota 21. září od 19 hodin
KDE: Malé lesní divadlo, Jiřetín pod Jedlovou
ZA KOLIK: Dobrovolné vstupné

Do Malého lesního divadla ve sportareálu mohou v sobotu večer vyrazit lidé v Jiřetíně pod Jedlovou. Divadelní spolek Pryskadlo zahraje divadelní komedii Klíče na neděli o dvou manželských párech, které chtěly vyměnit stereotyp za dobrodružství a začaly nečekanou výměnou klíčů od bytu. Hru napsal Antonín Procházka.

Pohádkový les u Nebíčka
KDY: Sobota 21. září od 10 hodin
KDE: Pastýřská stěna, Děčín
ZA KOLIK: 90 a 20 Kč

Do Pohádkového lesa mohou vyrazit děti se svými rodiči. Stezka plná pohádkových bytostí je bude bavit u na Pastýřské stěně v Děčíně. Startovat budou malí účastníci od 10 do 11.30 od Nebíčka. Vstupné pro děti je 90 korun, doprovod zaplatí 20 korun. Pohádkový les pořádá děčínské Mateřské centrum Bělásek a středisko Sojčáci.

Kamil Střihavka & Leaders
KDY: Sobota 21. září od 20 hodin
KDE: Kulturní dům Ludvíkovice
ZA KOLIK: 350 Kč

Do Kulturního domu Ludvíkovice míří za svými fanoušky v sobotu 21. září od 20 hodin český zpěvák Kamil Střihavka doprovázený skvělými muzikanty. Společně s ním vystoupí Leaders, o dohrávku se postará kapela Surovej Stefan, která připomene skladby rockových legend. Na místě lidé zaplatí 350 korun.