150 Let Terezínského údolí
KDY: Sobota 7. září od 13 hodin
KDE: Terezínské údolí
ZA KOLIK: Zdarma

V Terezínském údolí mezi Benešovem a Františkovem nad Ploučnicí se uskuteční dobové slavnosti 150 let založení nejstarší dělnické osady. Program zajistí dobová kapela Holba, rytířská klání, mažoretky Berušky i taneční skupina Respect. Návštěvníci se mohou podívat i na výstavu zbraní nebo zkusit střelbu z luku. Pokud rádi pečete, přineste svůj výtvor a soutěžte o nejlepší františkovský koláč.

5. sraz socialistických strojů 
KDY: Sobota 7. září od 9 hodin
KDE: Horní Podluží
ZA KOLIK: Zdarma

Socialistické stroje si dají opět dostaveníčko v Horním Podluží. Účastníci přijedou v 9 hodin, stroje si návštěvníci budou moci prohlédnout přibližně do 11 hodin a mezitím si také zasoutěžit. Na společnou vyjížďku se veterány vydají po 11. hodině. 

Mariánská pouť 
KDY: Sobota 7. září od 10 hodin
KDE: Česká Kamenice
ZA KOLIK: Zdarma

Oblíbená Mariánská pouť se opět chystá v České Kamenici. Po celý víkend na návštěvníky akce čekají atrakce a stánky doplněné bohatým hudebním i doprovodným programem, chybět nesmí start i zakončení v podobě bohoslužby a poutní mše. Hlavní program se chystá v sobotu na náměstí, kde si návštěvníci poslechnou už od 10 hodin Staropražské pardály. Potom to rozbalí roztleskávačky Česká Kamenice a roztleskávačky Pomkies. Chystá se také vystoupení Crazy Dogs, hudebně-divadelní program s názvem Saxana je hnedle vedle v podání Petry Černocké, zahraje hudební skupina Platonic, Anky, Takže tak, Kyvadlo a Olga Lounová s kapelou.

140 let hasičů v Horním Podluží
KDY: Sobota 7. září od 14 hodin
KDE: Hasičská zbrojnice Horní Podluží
ZA KOLIK: Zdarma

V hasičské zbrojnici v Horním Podluží se bude slavit. V sobotu tu lidé společně s hasiči oslaví 140 let založení sboru. Dobrovolní hasiči si převezmou vyznamenání a nový automobil. Hasičská zbrojnice bude veřejnosti otevřená. Návštěvníci slavnosti si prohlédnou výstavu techniky, hasiči jim také předvedou svou práci. Na místě nebude chybět živá hudba, lidé si pochutnají na vepřových hodech. Pro děti bude skákací hrad.