Nejen muzikant a hospodský, ale také člověk s dobrým srdcem, který rád pomáhá ostatním. To je Viktor Vorba, majitel útulné hospůdky U Nádraží v České Kamenici. Hospodský do své hospody na večeři na Vánoce zval lidi, kteří by byli jinak sami. A to zdarma.

Štědrovečerní večeři si tu dali také lidé v nouzi, kteří by si ji nemohli dovolit. Například v roce 2017 se na večeři chystalo okolo 70 kilogramů bramborového salátu a okolo sta řízků. Z toho 25 porcí pro dospělé a 35 porcí pro děti putovalo do azylového domu pro maminky s dětmi v Jiřetíně pod Jedlovou.

"Nejkrásnější na tom je, jak akce lidi semkne. Nosí nám sem domácí vaječňák, přišel balík z Ostravy s perníčky i cukrovím. Nejen kamenické maminky nám sem nosí hodně věcí právě pro azylový dům. Dozvěděl jsem se taky to, že severní Morava udělala sbírku. Mají plnou garáž věcí a je toho tolik, že se to sem nedá ani dopravit," uvedl tehdy dobrosrdečný hospodský.

Díky akci se mu podařilo shromáždit spoustu věcí jako oblečení, hračky, vybavení bytu, ale i vánoční výzdobu, kterou pak průběžně do domova pro maminky vozil. Věci pro domov sem dokonce pomáhala dopravit i jeho sestra pomocí nákladního auta až z Moravy.

V roce 2015 na večeři do hospůdky přišlo kolem 50 lidí, o rok později už to byla přibližně stovka osamělých lidí a lidí v nouzi. Akci Viktor Vorba necílil na azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou náhodou. Podle něj pomoc právě tomuto azylovému domu má smysl. Domov tohoto typu je ojedinělý, ženy jsou tu zvyklé pracovat, starají se například o zahradu, uklízí či vaří., a tak je podle hospodského reálná šance, že se v budoucnu někde chytí a neskončí znovu na ulici.