deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Odlet z New Yorku: Prezident Pavel ukončil návštěvu zasedání OSN a vrací se do Česka.
Páté kolo bundesligy: Fotbalisté Stuttgartu v předehrávce ligy porazili 3:1 Darmstadt a posunuli se na první místo tabulky.
Síla mexických drogových kartelů: Podle nové studie jsou pátým největším "zaměstnavatelem" v zemi, pracuje pro ně na 170 tisíc lidí.
Autonomní bezpečnostní robot: Novou posilu zkouší newyorská policie v nejrušnější stanici metra Times Square na Manhattanu.
Podpora stávkujícím: Biden navštíví dělníky automobilek v Michiganu, kteří přerušili práci kvůli nespokojenosti s kolektivním vyjednáváním.
Selhala výměna řidičů: Přes noc čekaly desítky seniorů vracejících se z dovolené ve Švýcarsku na odpočívadle u Stuttgartu.
Požár stodoly: Hasiči zasahuji v Sopořeči na Pardubicky. Hospodářské stavení plameny zcela zachvátili, jednotky brání přilehlý dům.
Třetí kolo extraligy: Hokejisté Brna prohráli doma s Litvínovem 2:3 a stále čekají na první body v nové sezoně, v tabulce jsou poslední.
Mezidruhová tranplantace: Američté lékaři umírajícímu muži tranplantovali srdce prasete. Orgán se dobře ujal, kritické budou následující týdny.
Prezident v Coltu: Petr Pavel v navštívil továrnu zbrojařské firmy v americkém Hartfordu, která má české majitele.
Třetí kolo extraligy: Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli na ledě dosud stoprocentního Hradce Králové 2:1 po nájezdech.
Požár rodinného domu: Hasiči pracují u požáru rodinného domu v Jenišovicích, části Odolenic na Jablonecku. Je vyhlášený 3. stupeň poplachu.
Agresivní řidič v taláru: Policie vyšetřuje soudce z Oklahomy. V Texasu střílel za jízdy do parkujících aut, do dalšího záměrně narazil.
Třetí kolo extraligy: Hokejisté Českých Budějovic zvítězili na ledě Plzně hubeným skóre 1:0 a připsali si druhou výhru za sebou.
Tucker Carlson v ruské televizi: Státní kanál Rosija24 v upoutávce naznačila vysílání s americkým konzervativním komentátotem. Možná jen užije jeho videa
Vyjádření ministra Rakušana: V reakci na možné obnovení kontrol na hranici s Německem oznámil intenzivní společný boj proti převaděčům.
Kanadské dodávky Ukrajině: Premiér Trudeau oznámil další balík pomoci za 480 amerických dolarů. Zahrnuje 50 obrněných vozidel.
Zemřel Giorgio Napolitano: Italský exprezident stál v čele země v letech 2006 to 2015, jako první obhájil mandát, bylo mu 98 let.
Návrat ukradeného dědictví: Tři chorvatská muzea odevzdala dědicům umělecká díla ukradená oběti holocaustu. Jde o první případ v zemi.
Nová kvalifikace na místrovství Evropy: České fotbalistky začaly premiérový ročník Ligy národů vítězstvím 2:0 ve Slovinsku. V úterý se utkají s Běloruskami.
Mlčící vozítko: Indii se nedaří obnovit spojení s modulem na jižním pólu Měsíce. Baterii má nabitou, mohly ho poškodit nízké teploty.
Změna postoje německé ministryně vnitra: Podle nedělníku Welt am Sonntag chce stálé hraniční kontroly s Českem a Polskem. Dosud je přitom odmítala.
Deficit italského rozpočtu: Státní kasa míří podle zdrojů Reuters k vyššímu schodku oproti plánu. Místo 4,5 % vyskoč na 5,5 HDP.
Závěr královy cesty: Karel III. s chotí Camillou po zastávce v Bordeaux ukončil dvoudenní odloženou státní návštěvu ve Francii.
Tendr na trasu D pražského metra: Firma, která podala nejnižšší nabídku podala námitku proti vyloučení ze soutěže, chystá podání na ÚOHS.