deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Požár v domě s pečovatelskou službou: Vypukl v obci Libštát u Semil, evakuováno bylo 46 lidí.
Fotbalisté Argentiny zdolali Nizozemsko: Ve čtvrtfinále MS opět rozhodovaly penalty. Po 90 minutách i prodloužení se hrálo 2:2.
Transport ukrajinského obilí: Bělorusko jej povolí přes své území.
Macronovy výroky o garancích Rusku: Podle Elysejského paláce jsou vytržené z kontextu.
Slova šéfa NATO Stoltenberga: Válka na Ukrajině by mohla přerůst v rozsáhlý konflikt.
Pražská burza: Přerušila oslabování a posílila, koruna stagnovala.
Vyšetřování možné korupce v EP: V Belgii byla v té souvislosti zadržena místopředsedkyně Evropského parlamentu, Řekyně Eva Kailisová.
Trumpova cla na dovoz hliníku a oceli: Podle WTO byla proti pravidlům.
Smrtící zásah proti Georgi Floydovi: Americký soud poslal na 3,5 roku do vězení bývalého policistu Alexandera Kuenga za napomáhání při zásahu.
První zimní posila fotbalové Slavie Praha: Je jí záložník Petr Hronek z Bohemians. Opačným směrem jde středopolař Jan Matoušek, jenž hostoval v Liberci. K nehodě u Odolic letěl vrtulník: Při srážce dvou aut se vážně zranil člověk.
Spotřeba plynu v evropských zemích: V listopadu se snížila o 24 procent ve srovnání s průměrem z let 2019 až 2021.
Čínský prezident jednal v Rijádu: Si Ťin-pching se zúčastnil summitu arabských zemí, označil to za milník.
Další vojenská pomoc: USA ji posílají Ukrajině, a to ve výši 275 milionů dolarů.
Bleskový zásah strážníků ve Znojmě: Zachránili ženu od skoku ze střechy hotelu. Vánoční exhibiční duel: Kladno hlásí návraty Jágra i Eliáše, posily dorazí také z Německa.
Míra inflace na Ukrajině: V listopadu klesla o desetinu bodu na 26,5 procenta, oznámili statistici. Meziměsíční růst zvolnil na 0,7 procenta.
Prodej ojetých aut: Čím dál více se přesouvá do on-line prostředí.
Systém protivzdušné obrany Skynex: Německo jej poskytne Ukrajině. Systém vyrábí zbrojovka Rheinmetall. Dodán by měl být v roce 2024.
Přes noc milionáři: Obyvatelé vesnice společně vsadili los, vyhráli 3,5 miliardy. Fotbalisté Chorvatska porazili Brazilce: Jsou prvními semifinalisty mistrovství světa. Po výsledku 1:1 v prodloužení Brazilce porazili 4:2 na penalty. Zaměstnanci jako hrdinové: Novoměstská nemocnice vydala kalendář. Pohřební služby chtějí přísnější zákon: V oboru v Česku působí šmejdi.
Vítěz soutěže Firma roku 2022: Je jí ostravská společnost Biohealing, která vyrábí léčivé přípravky. Mezi živnostníky zvítězil zemědělec Jan Bošina.
Vývoj situace na Ukrajině: Zájem české veřejnosti klesá. Ve srovnání s jarem také méně lidí souhlasí s kroky vlády na podporu Ukrajiny.