Už v době příjezdu prvního vozidla byla většina střechy obývaného domu v plamenech. Uvnitř naštěstí nikdo nebyl, všichni obyvatelé stihli objekt bezpečně opustit.

Hasiči natáhli několik vodních proudů, a kromě hašení se soustředili i na ochranu rodinného domu, který stojí vedle. Jeden vodní proud byl natažen i z rumburského žebříku.

Postupně se plameny podařilo zkrotit, několik dalších minut a hodin trvalo dohašování a vyhledávání skrytých ohnisek, to hasiči prováděli v dýchací technice v požárem zničeném podkroví.

„Střecha kompletně shořela, stejně jako půda. Příčinou byla manipulace s otevřeným ohněm neznámou osobou,“ uvedl vyšetřovatel hasičů Miroslav Svoboda s tím, že majitel odhadl škodu na půl milionu korun.

Druhé patro se propadá, první patro je prolité vodou. Do boje s ohněm se pustili hasiči z Varnsdorfu, Rumburka nebo Dolního a Horního Podluží. Z domu bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, těch tam mohlo být až deset.

Při zásahu došlo k lehkému zranění dvou dobrovolných hasičů, jeden si pohmoždil malíček, druhý podvrknul kotník. Po dobu zásahu odkláněli policisté a strážníci dopravu z frekventované silnice.