„Pět lidí se nadýchalo kouře, ošetřila je zdravotnická záchranná služba," uvedl mluvčí krajských hasičů Lu-káš Marvan. Všichni byli proto podle informací Děčínského deníku převezeni do rumburské nemocnice. Ze slov jejího ředitele Darka Švába vyplývá, že byli ošetřeni na interně, a poté propuštěni domů. Nikdo naštěstí neutrpěl žádné vážnější zranění.

Panelák v kouři
Požár nezasáhl jen jeden byt. Kouř z ohně vystoupal do dalších tří pater. Z domu proto bylo nutné evakuovat celkem osmnáct lidí. Ti se mohli vrátit do svých domovů až po několika hodinách, kdy se hasičům podařilo celý dům plný kouře odvětrat pomocí přetlakového větrání.

„Hasební zásah komplikoval hustý černý kouř. Hasiči s pomocí útočných proudů, výškové a dýchací techniky požár zlikvidovali během několika desítek minut," uvedl vyšetřovatel hasičů Miroslav Svoboda.

„Sice jsem přijel až poměrně dlouho po zásahu, ale lidé z domu říkali, že plameny šlehaly přes tři patra. Ložnice byla úplně zničená a celým domem byl cítit kouř. Připadal jsem si jako v udírně," říká Jakub Trmal z Rumburka, který byl přímo na místě požáru.

Škoda půl milionu
Samotný požár byl dost dramatický. Oheň se totiž velmi rychle rozšířil do celého bytu, který kompletně zničil. Jako zázrakem se jeho obyvatelům nic vážnějšího nestalo; stihli totiž včas utéct. Dokonce se snažili se svými sousedy oheň zkrotit hydrantem, ale nakonec svůj boj vzdali.

„Zatím mohu potvrdit, že za požárem stojí s největší pravděpodobností závada na některém elektrospotřebiči 
v bytě. Nejspíše na televizoru nebo set-top-boxu. Oheň způsobil v bytě podle vyjádření jeho majitele škodu nejvýše půl milionu korun," dodal Svoboda.

Další poměrně velkou škodu způsobil požár na bytě 
pod vyhořelou garsonkou. 
A to přesto, že hasiči použili speciální vysokotlakou techniku, která pracuje s minimálním množstvím vody. Ve vyhořelém bytě totiž prasklo topení a voda vytopila spodní byt.

Navíc horní byt poničil kouř a v patrech nad požárem nemohli lidé kvůli prasklé stoupačce topit.