Jak hasiči uvedli, byl vyhlášený druhý stupeň požárního poplachu. Na místě je 14 jednotek. Podle Petra Vlaháče ohořelé stromy hoří pádem a ztěžují pohyb jednotek. Krátce po osmnácté hodině hasiči zvýšili požární poplach na třetí stupeň, výše už je pouze zvláštní stupeň.

Na místě v tuto chvíli zasahuje více než deset jednotek a další míří na místo. "Hašení komplikuje kromě terénu také velmi vysoká teplota. Na místo míří také vrtulník, který bude pomáhat s hašením," řekl mluvčí hasičů Petr Vlaháč. Na místo požáru by policejní vrtulník měl dorazit okolo 18.45 hodin.

Ústecký Činoherák.
Tata Bojs, Nebe i Činoherák. Zámky na Děčínsku chystají na léto kulturní pecky

Mluvčí správy národního parku Tomáš Salov potvrdil, že hoří v okolí bývalé osady Zadní Jetřichovice ležící na česko - německé hranici. "V okolí nejsou žádné stavby, jako jsou třeba útulny, které by oheň mohl poničit," řekl Salov. První informace o požáru získali čeští hasiči od svých německých kolegů. Právě na jejich linku totiž oznámil jeden z obyvatel sousední země, že v dáli vidí dým. 

V půl deváté večer se vrtulník vydal na zpáteční cestu. Hasební práce skončí okolo deváté hodiny večer. Hasiči se na místo vrátí v sobotu 19. června ráno.