Po ústeckém krajském soudu se k tomuto názoru připojil i pražský vrchní soud. Nezdá se jim totiž škoda ve výši 350 milionů korun, především její vyčíslení.

Státní zástupce se tak bude muset na základě rozhodnutí soudu případem znovu zabývat a výši škody zpřesnit. Případně doložit, že skutečně dosáhla výše 350 milionů korun. „Rozhodnutí ve věci nebylo dosud vyhotoveno a doručeno procesním stranám, proto jej nemůžeme blíže komentovat,“ uvedla mluvčí pražského vrchního soudu Kateřina Kolářová pro Seznam zprávy, které na rozhodnutí vrchního soudu upozornily.

Údajný žhář u soudu.
České Švýcarsko prý nezapálil. I tak nechali muže zadrženého za požár ve vazbě

Obviněný Jiří L., který byl v minulosti strážcem národního parku, je od loňského května ve vazbě. Podle soudu panovaly obavy, že by mohl v trestné činnosti pokračovat. Dříve se léčil také s psychickými problémy. Ty podle jeho výpovědi mohly za založení požáru. Měl při výpovědi mluvit o démonech a hlasech, které ho vedly k zapálení národního parku a ke kterému se přiznal. Později svou výpověď změnil a popřel založení největšího lesního požáru v České republice. Ten v létě 2022 likvidovalo několik tisíc hasičů tři týdny.