"Kriminalisté ve spolupráci s hasičským záchranným sborem už místo požářiště ohledali. Povolán byl také psovod se služebním psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Přesná příčina a veškeré okolnosti požáru jsou předmětem dalšího prověřování," sdělila ve středu 5. dubna po poledni mluvčí děčínských hasičů Eliška Kubíčková. Odpoledne doplnila, že byla z příčin vyloučená technická závada.

Chatu u památkově chráněné vyhlídkové věže zničily v noci na úterý 4. dubna plameny. Vyhlídkovou věž, která patří městu, hasiči uchránili. Město Krásná Lípa škodu vyčíslilo přibližně na 2 milióny korun.   

Požár na Vlčí hoře.
V Českém Švýcarsku hořelo. Rozhlednu Vlčí hora hasiči uchránili, shořela chata

Nejstarší rozhledna ve Šluknovském výběžku je památkově chráněná a patří městu Krásná Lípa. To ji dlouhodobě pronajímá Klubu českých turistů. Věž je poškozená a v současné době nepřístupná. Uvažuje se o tom, že by na práce pro zajištění obnovení provozu mohla být veřejná sbírka. Jde o turisty hodně vyhledávané místo v lokalitě Českého Švýcarska. Toto území Děčínska už vloni v létě dostalo velkou ránu při rozsáhlém ničivém požáru lesů.