Do sobotního zdolávání se pustilo více než 60 hasičů z jedenácti profesionálních i dobrovolných jednotek. Zasahovali dobrovolní hasiči například z Krásné Lípy, Rybniště nebo Hřenska. "Nyní se oheň už dále nešíří, v současné době likvidujeme dvě ohniska a zaměřujeme se na vyhledávání skrytých ohnisek," řekl v sobotu dopoledne tiskový mluvčí hasičů Petr Vlaháč s tím, že nyní hasiči předpokládají, že zásah ukončí do 16 hodin, pokud se neobjeví další ohniska, případně se nezhorší situace.

Požár byl nakonec zlikvidován krátce před půl čtvrtou odoplední. Namístě zustane čtyři dny dozor, kdyby se ohniska znovu rozhořela. Jsou tam také sudy s vodou.

V Zadních Jetřichovicích hoří les, zasahuje vrtulník.
U Jetřichovic hoří les. Na místě zasahují hasiči. Na pomoc vzlétl vrtulník

Na přibližně 4 hektarech lesa u Zadních Jetřichovic v samotném nitru národního parku začalo hořet v pátek 18. června odpoledne, kdy německým hasičům oznámil volající, že vidí v dálce stoupat z lesa dým. Němečtí hasiči následně informaci předali svým českým kolegům. Postupně se do pátečního hašení zapojila přibližně stovka lidí, pomoci s likvidací ohně v těžko přístupném terénu přiletěl z Prahy i policejní vrtulník s vakem na vodu. Příčina požáru zatím není známá.

Správa Národního parku České Švýcarsko nebude s největší pravděpodobností vyčíslovat škody. „Nejedná se o hospodářský les, ale les zvláštního určení, tudíž jeho produkční funkce není v popředí,“ vysvětlil mluvčí Tomáš Salov. „Požár navíc zasáhl jen odumřelou smrkovou monokulturu.  Jedná se o následky vlivu sucha a sekundárního  napadení kůrovcem,“ doplnil.