„Oheň se nešíří a podmínky by se neměly nějak dramaticky změnit,“ potvrdil ve čtvrtek dopoledne mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. „Počítáme, že bychom to během dneška ukončili, doufáme, že dopoledne,“ doplnil.

Místo se nachází jen pět kilometrů vzdušnou čarou od lokality, kde loni došlo k nejrozsáhlejšímu lesnímu požáru v České republice. Je v extrémně nepřístupném prostředí, proto byl včera povolán vrtulník se zásobníkem na vodu. Dohašování dnes probíhalo s pomocí kilometr dlouhého vedení vody. Čerpaná byla z rybníka v lokalitě Pohovka, kde je hasičské centrum.

Hasiči usilují o zamezení rozšíření ohně do vzrostlých porostů. Ilustrační foto.
U požáru u Jetřichovic zasahovalo deset jednotek hasičů a vrtulník

Podle správy národního parku zásah neznamenal zásadní omezení pro turisty. „Turistické stezky v okolí Tokáně, České silnice a vrchu Koliště jsou průchozí,“ informoval Jakub Juda. „Je nutné ale dbát zvýšené opatrnosti kvůli pohybu vozidel a další techniky hasičů, národního parku a policie. V terénu je nutné dbát upozornění a pokynů,“ upozornil. S opatrností turisté projdou i Pohovkou.

Požár zachvátil les na skále ve středu 27. září kolem 17. hodiny. Jednalo se o plochu 50 krát 50 metrů. Večer ho hasilo deset jednotek hasičů s pomocí vrtulníku. Zásah pokračoval celou noc. Ve čtvrtek v 11.32 hasiči oznámili likvidaci. Celkem zasahovalo 13 jednotek a vrtulník.