Náročný třídenní zásah u požáru lesa v oblasti Sněžníku na Děčínsku skončil. Hořet v lese začalo ve čtvrtek 11. října odpoledne. Hasit plameny, které mezi hranicí a Sněžníkem zachvátily 25 hektarů porostu, pomáhal také vrtulník a letadlo z Plzně. Přes noc na pátek se požár lehce rozšířil, hasičům se jej ale podařilo dostat znovu pod kontrolu.

V sobotu odpoledne probíhaly dohašovací práce, situaci ze vzduchu monitoroval vrtulník. Později se již požár podařilo zlikvidovat úplně. Podle vyšetřovatele hasičů Miroslava Svobody je již nyní zřejmé, že požár způsobil otevřený oheň.

Sotva hasiči sbalili hadice na Sněžníku, přišlo další oznámení o možném požáru lesa, tentokrát na Mezní Louce. Oznamovatelka uvedla, že směrem na Pravčickou bránu jsou vidět plameny a kouř vycházející z lesa. Na místo okamžitě vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči. Během hledání požáru přišlo na tísňovou linku ještě několik oznámení o kouři v oblasti.

Při nalezení požáru hasiči natáhli k místu hadice a začali ho likvidovat. Oheň zasáhl plochu asi 50x30 metrů. Na místě nejprve zasahovalo osm hasičských jednotek, během pozdního odpoledne přijely z okolí další. Podobně jako u Ostrova, i u Mezní Louky hoří v těžko přístupném terénu.

I v neděli zasahovali hasiči u požáru na Mezní Louce. Požár se přes noc nerozšířil, hasiči dohašovali na místě pět ohnisek. Na zhruba 20x20 metrech prolévali doutnající kořeny. Přibližně v půl jedenácté dopoledne se jim požár podařilo zlikvidovat úplně.