K požáru domu v Pletařské ulici v Krásné Lípě vyrazili kromě hasičů také policisté, kteří byli na místě jako první. V době jejich příjezdu hořela téměř celá střecha. Od lidí, kteří stáli venku před hořícím domem, se policisté dozvěděli, že v prvním patře zděné části domu jsou ještě další dva lidé, kteří se nemohou dostat ven. Vzhledem k tomu, že se plameny velmi rychle přibližovaly k místnosti, kde zůstali muž se ženou uvězněni, a ta se rychle plnila kouřem, museli policisté rychle zasáhnout. "Policisté na nic nečekali, z kůlny domu rychle vynesli žebřík, který přistavili do patra a obě osoby se tak mohly dostat do bezpečí před přibližujícími se plameny a kouřem," uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Díky včasnému zásahu tak dvěma lidem policisté zachránili život.

Dalším lidem se z domu podařilo dostat ven ještě před příjezdem jednotek hasičů. Společně s nimi byli venku také tři psi, uvnitř pak hasiči během hašení našli kočku a hada v teráriu, ani jedno ze zvířat nebylo zraněné.

Hasiči sedmi lidem poskytli dočasné přístřeší ve své zbrojnici. O střechu nad hlavou se jim pak postaralo město. "Ve spolupráci s Kostkou Krásná Lípa zajišťujeme asistenci a podporu v jednání s Úřadem práce," informovalo město po požáru na své facebookové stránce.

Požár domu Krásná Lípa.
V Krásné Lípě hořel dům, hasiči obyvatelům poskytli přístřeší ve zbrojnici

Pomoc rodinám po požáru koordinuje Kostka Krásná Lípa, kterou můžete kontaktovat na telefonních číslech 777 036 828 a 770 194 683.