"Hořet začalo v chodbě v přízemí. Kouř se rozšířil po celém domě, z kterého jsme evakuovali 90 lidí," uvedl tiskový mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Několik lidí, kteří se kouře nadýchali, ošetřili zdravotníci, kteří na místo dorazili.

"Požár hasiči zlikvidovali, zranění lidé byli propuštěni do domácího ošetřování. Jednalo se hlavně o stres," uvedl Marvan. Dále dodal, že hořely věci, které měli obyvatelé uložená na chodbě. Nyní probíhá vyšetřování příčiny vzniku požáru.

Většina z evakuovaných našla dočasný azyl v tělocvičně boletické základní školy. "Prozatím je zde přibližně 70 lidí. Do paneláku se nyní nesmí nikdo vrátit," uvedl mluvčí děčínského magistrátu Luděk Stínil s tím, že v domě je odpojená elektřina.

Dům se nepodařilo k elektřině připojit ani během odpoledne, radnice proto lidem, kteří nemohli jít ke svým příbuzným nebo známým, zajistila ubytování v hotelu Pošta. Ten v podobných případech město pravidelně využívá.

Asi 70 lidí je ubytováváno v hotelu Pošta, někteří se vrátili do paneláku, kde již byla obnovena elektrická energie. Budova je ale stále zakouřená a celý den se tam netopilo, proto se některé rodiny především s malými dětmi rozhodly přijmout  na jednu noc ubytování od města.