Podle odhadů z vrtulníku hoří na ploše zhruba 500x500 metrů, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu. "Na místo byl povolán vrtulník a hasicí letadlo z Plzně ke shozu vody ze vzduchu. Německá strana byla požádána o přeshraniční pomoc jednotek ze Saska. Terén je velmi těžce přístupný," uvedl po 16. hodině mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Se setměním, mezi šestou a sedmou hodinou večerní, ukončily vrtulník i letadlo svou misi. Na místě s českými hasiči zasahuje také asi dvacítka jejich kolegů z Německa. Práci jim komplikuje silný vítr.

Vrtulník během více než tří hodin provedl přibližně čtyřicet shozů vody. "Přes noc byla na místě pro dozor ponechána jedna jednotka. Hašení pokračuje od pátečního rána," doplnil v pátek dopoledne Marvan.

Přes noc se požár lehce rozšířil. Jeho dalšímu šíření se snaží zabránit vrtulník, kterému se ve čtvrtek večer podařilo zabránit rozšíření do skal, kde by byl zásah mnohem komplikovanější. V pátek na místě zasahuje přibližně 120 hasičů ze sdemi jednotek a také dvě jednotky z Německa. Nataženo je asi 2 000 metrů hadic z české a 2 000 metrů z německé strany. 

Hasiči čerpají vodu také z rybníka v Tisé:

"Požár se nešíří, ale zasahuje do hloubky. Je třeba velké množství vody na prolití. Voda je vedena dálkovým vedením a dopravována kyvadlově," dodal Marvan.

Podle vyšetřovatele hasičů Miroslava Svobody je již nyní zřejmé, že požár způsobil otevřený oheň. Zda šlo o úmysl nebo nedbalost, zda je za požárem odhozený nedopalek nebo rozdělaný oheň, to ukáže teprve vyšetřování po dohašení požáru.