Ač by se mohlo zdát, že vysoké teploty a sucho lidi odradí od odhazování nedopalků cigaret a zakládání ohňů v lese, opak je pravdou. Tentokrát hořel les nad Bynovským sídlištěm na ploše cca 25 m2.

"Hasiči nátahli jeden útočný proud a požár zlikvidovali. Příčinou požáru byla manipulace s otevřeným ohněm. Případ si převzala Policie ČR," dodal za hasiče Miroslav Svoboda.

Také v neděli odpoledne bojovali hasiči s lesním požárem. O půl třetí přijali oznámení na tísňovou linku, že je z jílovského koupaliště vidět hustý kouř stoupající z lesa směrem na Sněžník.

Závody v hasičském sportu o pohár primátorky.
FOTO: Hasiči z celého kraje se utkali v Děčíně při požárním útoku

Na místo okamžitě vyjeli hasiči z Jílového a Děčína. "Průzkumem zjistili, že hoří v těžko přístupném terénu, několik stovek metrů od rozhledny. Na místo postupně přijeli i hasiči z Petrovic, Tisé a Horního Žlebu. Zásah hasičů trval do večerních hodin," popsal hasič z Jílového Tomáš Straka.

Společný zásah si profesionálové z Děčína a dobrovolníci z Jílového připsali také v sobotu brzo ráno. To z z bytu v panelovém domě v Lipové ulici v Jílovém vycházel kouř.

Jako první byli na místě strážníci z Jílového. "Příčinou události byl koš na prádlo, který nechal majitel bytu na sporáku a ten zahořel. Byt byl silně zakouřený, strážníci provedli odvětrání prostor a počkali na hasiče," sdělil Straka.

Majitel ještě před příjezdem strážníků i hasičů stihl vypnout přívod elektřiny ke sporáku. "Nepříjemná ranní událost se naštěstí obešla bez větších škod a hlavně bez zranění," oddechl si dobrovolný hasič z Jílového.

Policejní vrtulník hasí požár u Hřenska
Našli nedopečený buřt. Požár v národním parku mohl zavinit neukázněný turista