O velkém štěstí může mluvit muž z domu ve Svobodově ulici v Jiříkově. Při nočním požáru jej totiž hasiči na poslední chvíli z hořící budovy zachránili. Po ošetření putoval do nemocnice – nadýchal se totiž kouře. Další lidé byli z domu evakuování. V Jiříkově se jedná již o několikátý požár domu.

Noční požár

Hasičské sirény se rozezněly v pondělí krátce před třetí hodinou ráno. Na místo požáru muselo vyrazil hned několik jednotek. Některé se také postupně u požáru vystřídaly.

Okamžitě po příjezdu hasiči evakuovali z hořícího domu čtrnáct lidí. Jednoho muže museli hasiči z domu vyvést.

„Jeden člověk se nadýchal kouře, byl z domu vyveden, hasiči mu poskytli předlékařskou pomoc a předali jej Zdravotnické záchranné službě," uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Město pomohlo

O evakuované obyvatele domu se hned v pondělí dopoledne postaral jiříkovský městský úřad.

„Lidem, kteří to potřebovali, jsme poskytli náhradní ubytování. Pondělí strávili v zasedací místnosti městského úřadu, během pondělí by se měli přestěhovat do jednoho z městských domů," řekl Děčínskému deníku přímo z místa požáru v pondělí před polednem jiříkovský starosta Michal Maják.

O pomoc se přihlásilo šest lidí, ostatní našli ubytování u příbuzných. Kdy se budou moci do domu vrátit, není zatím jasné. Podle Michala Majáka je totiž dům ve velmi špatném stavu. Je možné, že jej bude nutné i staticky zajistit.

„ My v této věci jako úřad příliš dělat nemůžeme, protože se jedná o soukromou nemovitost. Můžeme vyzvat majitele, aby dům zajistil. Což také uděláme, pokud se k tomu mít nebude," dodal Maják. O dalším osudu domu by tak mohl rozhodnout i statik. Část domu totiž poškodily plameny, další část pak voda z hašení.

Při hašení objevili hasiči v domě plynovou bombu, kterou museli vynést z domu.  Práci hasičům krom plynové bomby komplikovaly i hromady hořících odpadků. Bylo jich totiž plné přízemí.