Podruhé během několika málo hodin v Ústeckém kraji zasahoval i policejní vrtulník s tzv. bambi vakem. Ten se uplatnil při rozsáhlém požáru u železniční trati Děčín - Praha, se kterým hasiči bojovali od středečního dopolende do pátečního rána.

Zásah policejního vrtulníku si kvůli těžkému terénu vyžádali hasiči, kteří v pátek odpoledne hasili požár na vrcholu Malého Stožce v Lužických horách. Jako první u ohně zasahovali profesionálové z Varnsdorfu a dobrovolní hasiči z Horního Podluží.

Hořet začalo až téměř pod vrcholem, kde se valil zpod kamenů dým a oheň pomalu prohoříval do hloubky. Žhavá místa okamžitě hasiči zalili vodou, pro uhašení ji však bylo potřeba mnohem více.

Protože se jednalo o náročný terén s velkým převýšením, museli by hasiči natáhnout několik stovek metrů hadic, aby potřebné tisíce litrů vody dostali až k požáru. Bylo proto zažádáno o vrtulník se speciálním bambi vakem z kbelského letiště v Praze.

Mezitím byly na letišti v Chřibské povolány jednotky z Chřibské, Rumburku a České Kamenice. Hasiči tam měli za úkol bambi vak plnit vodou. Po naplnění vaku se pilot s vrtulníkem vždy přiblížil k požářišti a cílenou trefou ve spolupráci se zbylou posádkou hasil přesně tam, kde bylo potřeba. Z chřibského letiště vzlétl vrtulník k požáru pětkrát, dohromady na oheň shodil čtyři kubíky vody.

Jednou z příčin požáru může být neuhašené ohniště po turistech, kteří si na kamenech například ohřívali buřty.