V takových prostorech jsou reálné zásahy pro hasiče náročné, proto je potřeba je poctivě trénovat. Na místo dle plánu cvičení vyjeli pouze dobrovolní hasiči z Krásné Lípy a profesionální hasiči z Varnsdorfu, ke skutečnému zásahu by jednotek vyrazilo více. O zakouření prostoru garáže se postaral figurant, který byl vybaven diskotékovým výrobníkem kouře. Ohnisko požáru simulovaly blikající majáčky.

Hasiči se do průzkumu vydali vybaveni dýchací technikou. První skupina zanedlouho objevila jak ohnisko požáru, tak i člověka v bezvědomí. To už ale na místo dorazili i profesionální hasiči s termokamerou, která průzkum citelně usnadňuje.

Požár chalupy ve Fojtovicích u Benešova nad Ploučnicí
Víkend hasičů: Vyčerpaní lidé na ferratě a vyhořelá chalupa na Benešovsku

Osobu hasiči vynesli ven a fiktivně předali zdravotníkům. Další hasiči pokračovali v průzkumu prostor, hledání hlavních uzávěrů a případně dalších zapomenutých lidí. Následně hasiči garáže odvětrali.

"Po krátkém zhodnocení cvičení byla profesionální jednotka ještě podrobně seznámena s relativně novým krásnolipským přírůstkem, hasičskou čtyřkolou," informoval server pozary.cz.