Požár části lesa potvrdil Deníku mluvčí HZS Ústeckého kraje Lukáš Marvan. Krátce po 17. hodině měl informaci o tom, že hoří plocha o přibližných rozměrech 50 krát 50 metrů. Jak řekl, na místo vyjelo několik jednotek hasičů. 

Před šestou hodinou večerní pak hasiči upřesnili informaci o požáru na své sociální síti X. "Šest jednotek vyjelo do Jetřichovic kde hoří lesní porost na ploše 50x50 na vrcholu skály, nad turistickou červenou. Na místo byl povolán vrtulník," zněla jejich zpráva. V 19.30 už zasahovalo 10 jednotek a vrtulník.

Ve čtvrtek ráno hasiči informovali, že pracovali celou noc a požár se nešíří. "Dnes by mělo zasahovat 5 jednotek. Předpokládáme ukončení zásahu během dneška," napsali na X.

V paměti zůstává největší požár v historii parku České Švýcarsko. Děčínský okresní soud nepustil v polovině září na svobodu muže, který je obviněný ze zapálení velkého požáru v Českém Švýcarsku. Soud se obává, že by mohl utéct, případně pokračovat v zakládání lesních požárů. Kromě historicky největšího lesního požáru v Česku má mít na svědomí také několik drobnějších požárů v okolí Vlčí hory u Krásné Lípy.

Požár v Českém Švýcarsku začal 24. července 2022 a trval tři týdny. Zasáhl více než 1100 hektarů lesa. Ilustrační foto
Muž obviněný ze zapálení Českého Švýcarska zůstává ve vazbě

Nebezpečí úrazu na vybraných místech v národním parku České Švýcarsko, která loni zasáhl ničivý požár, trvá. Správa parku proto požádá o prodloužení zákazu vstupu na Gabrielinu stezku, do údolí Soorgrund a na další lesní pozemky, například v okolí Edmundovy soutěsky či v Pravčickém dolu.