Tragicky skončil noční požár ve Staré Olešce na Děčínsku. Ze středy na čtvrtek tu uhořel jeden člověk, pravděpodobně muž. Jeho totožnost policie ve čtvrtek nesdělila, potvrdí ji až páteční pitva.

O tom, že začala buňka hořet, se hasiči dozvěděli šestnáct minut po půlnoci, když přijali volání na tísňovou linku. Jakmile dorazili na místo, čekal je více než tříhodinový boj s ohněm.

Potom je ale čekalo smutné překvapení.

„Uvnitř bylo nalezeno ohořelé tělo člověka. Hasiči na žádost policie tělo vynesli. Na místo události byla povolána pohřební služba,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan s tím, že hasiči spolu s policisty začali na místě s vyšetřováním. Část čtvrtka proto kriminalisté prohlíželi místo požáru.

„Vyloučili jsme cizí zavinění. Příčinou požáru je zřejmě manipulace s otevřeným ohněm,“ uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

Podle ní byla buňka volně přístupná, čehož využívali bezdomovci k tomu, aby tu přespali. Je proto pravděpodobné, že v buňce uhořel jeden z nich; to ale policie zatím nepotvrdila s odkazem na páteční pitvu. Mluvčí ale současně připustila, že má policie tip, o koho by se mohlo jednat.

Jakou škodu požár způsobil nebylo během čtvrtka známo. Z buňky ale na místě zůstala pouze kovová konstrukce a hromady nepořádku.

Léto je na požáry na Děčínsku bohaté. Většinou ale nejsou tak vážné. Poslední větší požár se odehrál v polovině července ve Chřibské, kde chytla střecha staré chalupy. Hasiči odtud museli evakuovat její obyvatele.

Nikomu se naštěstí nic nestalo.