Skupina AXA spustila internetovou výzvu na podporu jednotek intenzivní péče

Na stránkách fondu je možné výzvu skupiny AXA podpořit i přímým finančním darem směřujícím do programů pomoci v Česku nebo na Slovensku.

PENÍZE NA DOBROU VĚC

Cílem skupiny AXA není jen poděkovat lidem v první linii boje s koronavirem, ale zároveň pomoci jednotkám intenzivní péče zapojeným do programu Fondu 101.

Výzvy lze následovat na sociálních sítích LinkedIn, Twitter a Instagram do 30. června 2020.

Horské elektrokolo.
Popularita elektrokol rychle roste. Pořizují si je i mladší generace

Pravidla jsou jednoduchá, na některé z uvedených sociálních sítí stačí sdílet vzkaz lidem v první linii doplněný o hashtagy #AXASolidarityResponse a #AXAHeartsInAction. Připojit lze i speciální vizuál.

Za každý příspěvek obsahující uvedené hashtagy věnuje skupina AXA pět eur na podporu jednotek intenzivní péče v boji s koronavirem. Skupina AXA ČR a SR tuto částku navíc zdvojnásobí na deset eur.

„Lidé v první linii jsou skutečnými hrdiny dnešní doby. Přestože je doma čekají jejich nejbližší, podstupují každý den riziko nákazy. Osobním nasazením pomáhají zachraňovat lidské životy a mírnit dopady pandemie. Není v našich silách poděkoval každému jednotlivě, proto volíme cestu sociálních sítí. Přidat se k nám může každý, kdo cítí stejně jako my,“ říká Jiří Cívka, ředitel sociální odpovědnosti a mluvčí skupiny AXA ČR a SR.

Vizuál pro sdílení příspěvku na sociálních sítích:

Ilustrační fotoZdroj: archiv Axa

Peníze získané za zveřejnění příspěvků poputují na účet globální neziskové organizace Fond 101. Ta od roku 2008 pomáhá 1200 jednotkám intenzivní péče ve více než 60 zemích světa, včetně Česka a Slovenska.

S Fondem 101 skupina AXA dlouhodobě spolupracuje také v rámci dobrovolnického programu AXA Hearts in Action (Srdce v akci), na jehož konto už připsala úctyhodných 400 000 eur.

KAŽDÁ KORUNA JE CENNÁ

Kromě výzvy na sociálních sítích je možné finanční prostředky darovat i přímo na některý podpůrný program jednotek intenzivní péče v ČR a SR.

„Na internetových stránkách Fondu 101 si určíte částku, kterou chcete přispět. Pak už jen vyplníte platební údaje a připojíte odkaz lidem v první linii. Skupina AXA Česko a Slovensko zvolenou částku i v tomto případě zdvojnásobí, a to až do celkové výše dvacet tisíc eur,“ říká Jiří Cívka.

Nejčastější otázky a odpovědi týkající se výzvy na pomoc jednotkám intenzivní péče zájemci najdou na webových adresách www.axa.cz a one-o-one.eu, což je oficiální adresa Fondu 101. 

Letiště Václava Havla v Praze - ilustrační foto.
Češi by se neměli bát kupovat letenky, říká odborník. Riziko vidí v něčem jiném

PETRA LESNÁ