Nové náborové centrum otevře kolínská automobilka TPCA v Ústí nad Labem. Oficiální start je naplánován na 24. září.
„Ústí nad Labem je centrem celého regionu, ale předpokládáme, že budeme dělat i výjezdní akce do dalších měst – třeba do Litoměřic, Děčína či Mostu,“ uvedl Jaroslav Kovačik z reklamní agentury, která má na starosti propagaci.
Právě v Mostě TPCA náborové centrum měla, ale ukončila jeho činnosti. „Zpočátku byl velký zájem, ale po třech měsících opadl. Mostecké centrum vyčerpalo kapacitu zájemců,“ dodal Kovačik. Přitom právě Mostecko je okres s nejvyšší nezaměstnaností v zemi.
Náborové centrum, jehož oficiální název zní „Kontaktní centrum TPCA“, nepovažují investoři ze zóny Triangle za konkurenci.
„Docela mě překvapilo, že se automobilka nepoučila z neúspěchu v Mostě,“ uvedla Kateřina Jíchová, která má na starosti nábor pracovníků pro japonskou společnost IPS Alpha. Podle ní se jim daří shánět nové lidi dobře. „Chodí jich dost, pokrýváme naše potřeby,“ dodala Jíchová s tím, že se zaměřují především na lidi z dojezdové vzdálenosti. I proto IPS Alpha – právě na rozdíl třeba od TPCA – nenabízí svým zaměstnancům ubytování.
Kolínská automobilka se bude snažit nalákat lidi z Ústeckého kraje na řadu výhod. Nabízí nástupní plat 16 800 korun, k tomu pak tisícikorunový příplatek za směnný provoz, po zkušební době pak nárok na prémie, ty se pohybují kolem 2 200 korun měsíčně. Zaměstnanci navíc mohou čerpat výhody, a to prostřednictvím zaměstnaneckého Z–konta. Příspěvky firma poskytuje například na služby v oblasti volného času, kultury, sportu, nebo poukazy na zájezdy. Zaměstnanci mají nárok na pět týdnů dovolené a dotované obchody, mohou získat prostředky na leasing nového auta či hypotéku.
Firma nabízí také ubytování v ubytovnách, k dispozici má i městské byty. Je možné také získat příspěvek deset tisíc korun na přestěhování. „Při výběru se soustředíme na kandidáty, kteří hledají zaměstnání, ve kterém chtějí budovat svou kariéru,“ stojí v oficiálním prohlášení automobilky.