Projekt podporuje Evropská unie, a také ústecký krajský úřad. Probíhá po celém regionu.
Počet účastníků překročil dva tisíce studentů v již 101 seminářích a workshopech. Je to zajímavé, jak mladí technici v Chomutově či budoucí zdravotní sestry v Mostě a v Děčíně, blížící se absolventi obchodní akademie v Žatci nebo v Kadani či sociální pracovnice střední školy Perspektiva v Dubí-Pozorce, strojaři a dopraváci z Děčína nebo z nástavby v Litoměřicích či průmyslováci z Teplic a gymnazisté z Duchcova, energetici z Chomutova a řada dalších průmyslováků a absolventů nejrůznějších učilišť a odborných škol mají zájem o informace z trhu práce, i o svých možnostech na něm i o to, jak se nejlépe připravit na přijímací pohovory či výběrová řízení do zaměstnání, a jak jej hledat.
Lektoři poznávají zajímavá školská místa regionu. Například školu obchodní akademie s moderním školním bazénem v Žatci, integrovanou školu v Údlicích u Chomutova, kam se sjíždějí studenti z širokého okolí a kde při obědě ve školní jídelně obsluhují číšníci skoro až ve fracích, staré krásné tradiční školní budovy z první republiky v Duchcově, Kadani, Děčíně.
První vlaštovkou v sérii seminářů byla Obchodní škola v Ústí nad Labem v Krásném Březně, poté se semináře rozjely po celém kraji.
Nejvíce se zatím projektu daří na Středním odborném učilišti technickém na Pražské ulici v Chomutově.
V závěru června pokračují ještě semináře na školách v Roudnici, Žatci, Chomutově, Varnsdorfu, Duchcově a Meziboří.
Vyvrcholením akce je pak konference Kariérového poradenství v ústeckém hotelu Vladimír, a to 18. června. Je určena pro zájemce o nové trendy v oblasti kariérového poradenství a absolventy středních škol.
Projekt TEENAGE JOB, zaměřený na aktivní přístup studentů středních a vyšších odborných škol při plánování vlastní budoucnosti a nalezení práce po absolutoriu školy, jehož obsahem jsou výchovně vzdělávací aktivity, které čerstvému či budoucímu absolventovi umožní efektivní využití vlastních schopností k úspěšné realizaci a získání znalostí o možnostech sebeprezentace a individuálního rozvoje, pracovně–právních vztazích, situaci na trhu práce, informačních zdrojích vedoucích k získání zaměstnání odpovídajícímu studentovým představám či podmínkách založení vlastní firmy pomalu končí.
Rozhodně splnil svůj účel, když informace předal většině studentů středních škol a učilišť celého kraje.