Rozhodla o tom odborná porota, ve které nechyběly třeba zástupci úřadů práce.
„Oceněné společnosti získaly potvrzení o své významné úloze v rámci regionu,“ uvedl Kamil Chalupa, jeden z organizátorů soutěže. Zaměstanvatel roku se letos vyhlašoval již počtvrté.
Podle zástupců Glaverbelu je důvod vítězství jednoduchý – společnost se zkrátka umí správně postarat o své zaměstnance.
„Máme pro ně seznam padesáti pěti výhod, odměny za odpracovaná léta či flexbody,“ říká personální ředitel Libor Sehnal.
Filozofií společnosti je udržet zkušené zaměstnance. A to se jim daří. V dělnických profesích loni odešlo jen minimum lidí, a to 0,37 procenta.
„Firmy často brečí, že nemají lidi. Neumí si je udržet,“ míní Sehnal. Glaverbel je podle něj naopak hýčká. Například: zaměstnanec, který onemocní, má nárok na tři dny volna ročně, přičemž dostane normální mzdu, jako kdyby chodil do práce. Nebo: čím déle člověk u společnosti pracuje, tím více ročně dostane takzvaných flexbodů. Kdo je tu rok, má nárok na 3500 flexbodů, kdo deset let, dostane jich osm tisíc.
„Máme seznam dodavatelů – patří sem třeba cestovní kanceláře – a u nich zaměstnanci mohou flexbody využít. Pak jen přinesou fakturu a my to proplatíme,“ říká Sehnal.
Za samozřejmé považuje firma příspěvky na penzijní pojištění; lidé od ní také dostávají 13. a 14. platy. Průměrná hrubá mzda se pohybuje nad hranicí 30 tisíc korun.
Glaverbel, v jehož čele stojí Štěpán Popovič, patří mezi největší výrobce plochého skla ve střední a východní Evropě. Vyrábí přibližně dvě stě druhů výrobků. Na některé lze narazit třeba v novém městském centru v Moskvě či na letištní budově v Rize.
Firma se také může pochlubit výbornými hospodářskými výsledky – za loňský rok utržila 15 miliard korun, vyváží do osmi desítek zemí světa.