Vše začalo v Náchodě, kde na Letním poháru 11tiletého žactva dominoval Tomáš Čermák, který převálcoval konkurenci a vybojoval prvních šest zlatých pro Plavecký klub Děčín v disciplínách 100 a 200m znak, 100 a 200m prsa, 100 a 200m polohově.

Kladno přivítalo na Letním poháru 10tileté děti a Děčín reprezentovali hned čtyři plavci – Albert Votík, Eliška Horáčková, Adéla Sobotková a Kateřina Charvátová. Právě první jmenovaný Albert navázal na Tomáše a doslova vymlátil další čtyři stupně vítězů tentokrát vše třetí místa na distancích 100m polohově a volným způsobem, 50m znak a motýlek. V Mladé Boleslavi na Mistrovství ČR 12tiletých reprezentovala Děčín Simona Poláková (nejlepší umístění 100m prsa 5.místo a 50m volný způsob 7.místo). Poslední kategorie staršího žactva ročníků narození 2009 a 2010 zavítala do svatostánku českého plavání v Plzni.

Děčínští plavci zářili na mistrovstvích republiky.Děčínští plavci zářili na mistrovstvích republiky.Zdroj: archiv PK DěčínTrenéři Děčína Petr Mareš a Jan Rouček byli na rozpacích z naplánování vrcholu formy svých svěřenců, ale tým reprezentantů plaveckého klubu Blažková, Silná, Šolín, Vaščíková, Žáčková a Svoboda ukázal, kam až se lze posunout, co se individuálních výkonů v bazénu týče.

Plavecký klub Děčín v Plzni získal neskutečných 14 českých medailí a v celkovém umístění českých klubů stanul na úžasném třetím místě za domácím týmem Slavie VŠ Plzeň (15 umístění) a Chomutovem (15). Alžběta Blažková vybojovala hned tři mistrovské tituly ČR na distancích 400m a 200m polohově a také na 200m prsa se skvělým časem 2 minuty 41,73s, což je výkon blížící se reprezentačním limitům. Barbora Silná získala pětkrát stupně vítězů a na 200m polohově zaplavala nejlepší výkon ČR 2:33,73s. Petr Šolín získal titul mistra ČR na 50m volným způsobem, kdy se časomíra zastavila na skvělých 26,52s. Petr přidal dalších pět medailí a stal se jedním z nejlepších 13tiletých plavců v Česku.

Děčínští trenéři jsou na své svěřence pyšní, takový úspěch nečekali a teď ještě vydržet, abychom mohli děčínské odchovance vidět na světových plaveckých kláních.