Do českého národního týmu se svými letošními výsledky na domácí scéně nominovali i Andrea Rothmeierová a Vojtěch Kučera z děčínského TJ Kajak.

Na hladině přehrady Slňava oba dokázali ještě vygradovat svojí letošní výbornou formu a potvrdili, že patří mezi velké naděje pro příští roky v juniorské reprezentaci.

Oba se dokázali prosadit na stupně vítězů a společně zkompletovali celou sbírku drahých kovů.

Andrea s Eliškou Kučerovou na deblu potvrdily, že 13. místo již z letošního juniorského ME rozhodně nebyla náhoda a mezi stejně starými soupeřkami bravurně ovládly sprint na 200 m.

Téměř stejně dokonalou jízdu dokázaly předvést i na pětistovce a přidaly druhý cenný kov, tentokrát se stříbrným třpytem. Mimo své hlavní disciplíny Andrea ještě zkoušela 200 m sprint i na singlu a výsledkem byla i zde účast ve finále a v něm pěkné 5. místo.

V kategorii patnáctiletých si skvělými výkony na MČR zajistil Vojta Kučera start ve všech třech singlových disciplinách a ve všech se dokázal prosadit až do finále.

Po fantastickém výkonu na 500 m v Račicích předvedl podobnou jízdu i v mezinárodní konkurenci a zcela právem mu v cíli věšeli na krk jeho první velkou mezinárodní medaili – bronz. Ve zbývajících startech na 1 km a 200 m dojel přesně v polovině finále a přidal dvě cenná 5. místa.