Počasí závodníkům přálo, možná až moc. Venkovní teplota vzduchu se totiž vyšplhala na tropický dvaatřicet stupňů. Vodní na dvaatřicet. Nic tedy nebránilo tomu, aby závod odstartoval přesně podle plánu v pravé poledne.
Muži
Z třiadevadesáti zúčastněných triatlonistů z různých důvodů nedokončilo hlavní závod devět z nich. Triatlonisté startovali celkem v šesti kategoriích podle věku.
Absolutním vítězem závodu se stal Jiří Klíma z klubu AD Cyklo Brodek, který v čase 1 hodina 16 minut protnul cílovou pásku. Jiří startoval v kategorii 20–29 let. Minutu za ním proběhnul cílem Jan Kubíček z Klubu Start TT K.Vary. Na bronzovém stupni skončil Pavel Jindra se ztrátou necelých tří minut na prvního. Oba závodníci startovali v kategorii Elite. Největší hvězda sobotního závodu olympionik Martin Koukal dorazil do cíle jako třináctý, s celkovou ztrátou deseti minut na prvního.
Ženy
Triatlonistek do místa konání dorazilo celkem sedmnáct, z nich nedokončila pouze jedna. Startovaly ve třech kategoriích.
Absolutní vítězkou se stala Ivana Loubková z klubu TTCyklorenovaCvikov, která startovala v kategorii Elite a cílovou pásku proběhla v celkovém čase 1 hodina a 37 minut. Po minutě a půl ji následovala Dagmar Svěráková z klubu Cykloadam. Třetího místa dosáhla Kateřina Lhotová z klubu Sportprestige, když do cíle doběhla pouze do dvacet vteřin později než druhá. I tyto dvě závodnice startovaly v kategorii Elite.
Štafety
Kategorie štafet se letos v závodě X–terra
cup konala vůbec poprvé. I přesto se do závodu přihlásilo hned sedm týmů.
První místo obsadil pořádající tým X–TEAM DC v čase 1 hodina 15 minut. Se zpožděním tří minut skončil na druhém místě tým KOLA –BRABEC. Třetí místo obsadil BIG SHOT Team s celkovou ztrátou necelých devíti minut na vítězná tým.
Celý závod nic nezkazilo a proběhl přesně podle plánu, v přátelské sportovní atmosféře. Zbývá tak jen poděkovat pořadatelům a už se jen těšit na příští ročník.