Holandsko

Další dva závody ME se konaly v holandském městečku Valkenswaard nedaleko Eindhovenu a zde se představil Milan Myšík. Za velmi náročných podmínek způsobené 35ti stupňovými vedry se mu poměrně slušně dařilo. V sobotním závodě postoupil z těžké rozjížďky v kategorii junior men s dojezdy 4, 5 a 1. Ve čtvrtfinále dobře odstartoval a jel na čtvrté pozici zajišťující postup do semifinále, jenže před první klopenou zatáčkou před ním jeden z francouzských jezdců vycvakl nášlapný pedál a tudíž nemohl šlapat a Myšík také ne. Toho zaváhání využili ostatní a Myšík skončil ve čtvrtfinálové jízdě poslední. V neděli se mu za velkého dusna dařilo poměrně lépe. V rozjížďkách dojížděl 2, 2, 3 a s přehledem postoupil do čtvrtfinále. Tam odstartoval nejlépe, ovšem dva jezdci využili vnitřní dráhy a dostali se před něj. Myšík si ale s přehledem zajistil postup do semifinále ze třetího místa. V semifinále pokazil benešovský jezdec start a z posledního místa se prokousal na šesté, které ale na postup do vytouženého finále bohužel nestačilo. ,,V sobotním závodě jsem se snad cítil ještě lépe než v neděli, ovšem ve „čtvrtku“ mě potkala smůla. Přes noc jsem to hodil za hlavu a v neděli jsem si opět jel to co jsem potřeboval, krásně mi vyšlo čtvrtfinále a konečně jsem se letos dostal poprvé mezi juniorskou elitu. Jediné co mě mrzí, že jediný start, který jsem za celý víkend pokazil byl právě ten v semifinále, protože jsem chtěl dát finále ale 11. místo je super výsledek v této konkurenci,“ uzavřel sedmnáctiletý Myšík svoji pouť v Holandsku.

3DH Cup Rokytnice

Sjezdaři z Kur Sportu závodili na druhém závodě pětidílného seriálu pod názvem 3DH Cup. Lukášovi Záběhlíkovi ani Ondrovi Fialovi závod nesedl. Záběhlík dojel na 31. místě a Fiala na 33. místě v kategorii elite. Posledním členem týmu byl Honza Šavr, ten potvrdil na začátku sezóny pěknou formu a dojel v nelehké konkurenci čtvrtý a průběžně je stále vedoucí jezdec tohoto pětidílného seriálu.

ČMP Nižbor

Kousek od Berouna se jely 4. závod Českomoravského poháru a MČR pro kategorii junior/elite. Na startu se ukázali i čtyři jezdci Kur Sportu. Benešovský Adam Čvančara vypadl v kategorii boys 10 v rozjížďkách. Matylda Měšťanová jezdila v kategorii boys 11 s klukama velmi pěkně. Probojovala se až do finále, kde brala skvělé třetí místo. Martin Bronec v kategorii elite cruiser dojel ve finále taky pro bronzovou příčku.

Milan Myšík v kategorii junior/elite vypadl už kvalifikačních jízdách. „Celý den mi to nesedělo, startovní pahorek byl hrozně plytký a ztrácel jsem na kluky silově a i po trati jsem dělal spoustu chyb,“ řekl zklamaný Myšík.