A to čekal na Spartak start ve čtyřech kategoriích. „Soutěže se překrývají a v době lyžařských kurzů a finišování ve školách je vůbec problém kvalitně trénovat. A tak mistrovské zápasy hrálo vše co mělo ruce a nohy a bylo v Děčíně a nemělo zaracha za špatné známky,“ posteskl si trenér Herclík.

Juniorky

Šanov – Děčín 3:1 (25:19, 20:25, 25:14, 25:23) a 3:0 (25:17, 25:18, 25:23). S jedinou nahrávačkou a většinou hráček bez tréninku odjel trenér Herclík do Teplic a bohužel přes absolutně vyrovnaný zápas to nakonec byly dvě jasné výhry domácích. V pěti ze sedmi setů Děčín vždy vedl o tři až pět míčů. Kdyby se hrálo do patnácti jako dříve tak by Spartak vyhrál. Jenže na kdyby se nehraje ani ve volejbale.

Kadetky

Benešov u Prahy – VSK Spartak Děčín 3:0 a 3:0. Jen sedm kadetek, z nichž většina sedí jindy na lavičce, odjelo do Benešova u Prahy a podobně jako juniorky vydržely i kadetky jen začátky setů, ve kterých vždy vedly. Domácí bodovaly hlavně po chybách děčanek a dovedly oba zápasy do vítězných konců aniž by ztratily jediný set. Bezmoc na lavičce Spartaku si tentokrát zažil Vlasta Šrajer. Lze konstatovat, že již postup do mezibaráže o extraligu mezi sportovní školy a centra je ohromným úspěchem.

Starší žákyně

Třetím kolem pokračoval přebor ústeckého kraje starších žákyň opět v Jirkově, kde se hrála první liga. Z Děčína na tento turnaj odjelo sedm děvčat, takže si všechny dostatečně zahrály. I přes netradičně nízký počet hráček Spartak potvrdil suverénní postavení v oblasti a k postupu na přebor republiky mu stačí ve čtvrtém kole nesestoupit. Děčín porazil bez větších problémů postupně VK Ervěnice Jirkov A, VK Ervěnice Jirkov B, Veros Chomutov a VK Sever Žatec vždy 2:0. Děvčata tak zlepšila koučovi Šrajerovi náladu po neúspěšném zájezdu kadetek. Celkově vedou děčanky již o čtyři body před Žatcem a o pět bodů před Ervěnicemi A.

Mladší žákyně

Bez zraněné trenérky Reimerové, za kterou zaskočila Lenka Demuthová odjelo z Děčína opět jen sedm děvčat do Mostu na další kolo přeboru mladších žákyň.

Děvčata vyhrála sice jen nad Ervěnicemi, ale v ostatních zápasech vždy uhrála více než dvacet míčů v setu, a tak s výkonem zavládla mírná spokojenost.