Na mistrovství byli za Děčín nominováni tři borci, a to Zdeněk Jano ve váze do 48 kg, David Pazdera ve váze do 63 kg a Zdeněk Brož ve váze do 66 kg. Velkým překvapením byl výsledek Zdeňka Jana, který vybojoval třetí místo. „I když má za sebou jen pár zápasů, velice mile mě překvapil. V semifinále prohrál s Fáberou z Mostu, ale přitom ještě v prvním kole vedl 3:0 na body, ve druhém 5:3, ale tím, že ještě nemá tolik zkušeností, se brzy unavil a prohrál. Třetí místo je ale i tak vynikající výsledek,“ uvedl trenér sportovního klubu Václav Němeček.

Mírným zklamáním byl výsledek Davida Pazdery, který také skončil na třetím místě, když v semifinále prohrál s brněnským borcem a dvojnásobným mistrem republiky. „Věřil jsem, že David bude mistrem republiky. Není to ale chyba Davida, rozhodčí podle mne v tomto zápase nerozhodovali fér. David boxoval první zápas s pražským borcem, kterého suverénně porazil 16:3 na body a potom v semifinále prohrál na body. Rozhodčí se v několik případech nedokázali na bodech shodnout, což mimochodem nesli velice nelibě diváci. Dokonce jsme uvažovali o podání protestu, ale nakonec jsme od toho ustoupili. Učím kluky vyhrávat v ringu a ne u stolu. Věřím, že příště bude výsledek lepší,“ vysvětlil trenér.

Posledním členem výpravy byl Zdeněk Brož, který přišel do děčínského klubu před třemi týdny z Ústí nad Labem. I když ve vyřazovacích zápasech prohrál, s výkonem byl trenér spokojen. „Má v sobě potenciál, který se nám určitě podaří rozvinout. Zapracujeme na tom a věřím, že výsledky se brzy dostaví,“ dodal Němeček.

Sportovní klub Městské policie funguje v Děčíně od roku 2006 díky velké podpoře města, které sportovnímu klubu poskytuje prostory a sportovce materiálně i finančně podporuje. Díky tomu neplatí mladí sportovci žádné členské poplatky. Klub se navíc osvědčil jako účinná forma prevence kriminality. (autor textu Tomáš Pavlík)