Stala se obletovanou sportovkyní. Má k tomu předpoklady. Je krásná, vtipná, miluje dobrodružství a na slavném Dakaru přepsala historii.
Nyní ale Olga Roučková jezdí svůj mediální závod. Po návratu z Jižní Ameriky je totiž v jednom kole. „Ta mediální kampaň je fakt silná. Ačkoliv mě na to připravovali, tak jsem to nečekala. Po příletu to nebylo zlé, zaznamenala jsem jen dvě média. Ale pak ten kolotoč začal,“ přiznala sympatická rodačka z Děčína.

Na odpočinek není čas, o své zážitky se dělí každý den. „Jsou to tak dva rozhovory denně. Rádia, noviny, televize, časopisy, internetové portály,“ kroutí nevěřícně hlavou.

Vrcholem byla pro Roučkovou účast v Show Jana Krause. „Dále jsem byla v Dobrém ránu, rozhovor byl také v časopisu Playboy. Byla jsem také na hudební stanici Óčko. Bylo tam několik rádií jako Radiožurnál, Český rozhlas. A internetové portály? Ty jsem ani nepočítala,“ usmála se.

Právě známý moderátor Jan Kraus Roučkové nejvíce zatopil. V dobrém slova smyslu. „Já všeobecně nervózní nejsem. Ale u Jana Krause to přišlo. Nevíte, co vás tam čeká. Ale myslím si, že jsem to dobře ustála. Měla jsem štěstí, že jsem toho moc neřekla. Když je sportovec placený, musí si dávat pozor, co říká,“ zdůraznila.

„Bylo to vlastně to nejlepší. Ale zároveň nejhorší. Na tom gauči to ale bylo fajn, mám doma loutku pana Krause. A je dobře, že to mám za sebou,“ vtipkovala.

A největší perlička? Peripetie se šaty. „Do show jsem měla jít za měsíc. A najednou mi volali, že tam jdu za dva dny. Jenže jsem neměla šaty. Můj kamarád návrhář mi ale pomohl. Jenže měl šaty pro modelky. Pro hubeňoučké a úzké modelky. Do jednoho modelu jsem se narvala. Velký zadek, prsa žádný, vypadala jsem jako blázen. Navíc jsem měla dlouhou vlečku. Čekala jsem, že tam spadnu a zabiju se. Ale nakonec to dopadlo dobře,“ vzpomíná.

Na známého herce, který si ve svém pořadu již vychutnal řadu hvězd, se připravovala se svou maminkou.

„Všechno si projíždíš v hlavě, povídáš si sám pro sebe. S mamkou jsme po telefonu měli improvizovaný rozhovor. A nakonec se vás stejně zeptá na něco jiného. Ale jinak byl tenhle díl moc fajn,“ pokračovala. S Roučkovou se v Show Jana Krause sešla herečka Michaela Badinková a tanečník Štěpán Pechar.

Rozhovory ale nejsou tím jediným kontaktem Roučkové se svými fanoušky. „Každý týden mám navíc jednu nebo dvě besedy. Ale už se těším na závody. Chci se potit a být od bahna,“ připomněla.

Ačkoliv i v tomto roce čeká na závodnici reprezentující pražskou Duklu řada závodů, jeho začátek je zatím v mírném režimu.

„Příprava jde podle plánu. Minulý rok jsem kvůli Dakaru strašně dřela, teď mám lehký klidový režim. Nic mi ale neuteče, to se nebojte,“ dodala na závěr Roučková.